Choć wesele powinno kojarzyć się młodej parze i gościom z najpiękniejszym dniem w życiu, w dobie pandemii koronawirusa wywołuje u niektórych strach i niechęć do uczestnictwa w ceremonii.

Niektórzy goście nie chcą zdecydować się na ryzykowanie swoim zdrowiem, a być może także życiem. Dlatego zdarza się, że państwo młodzi, którzy nie przełożyli ślubu, muszą pogodzić się z okrojoną liczbą weselników.

Zakłada się, że dzień ślubu oraz wesela to najpiękniejszy moment w życiu każdej pary. Niestety, teraz to także nieustanny stres przed zabawą – do ostatniej chwili nie wiadomo, jakie obostrzenia będą obowiązywać – a także podczas niej i po, gdy może okazać się, że któryś z gości miał koronawirusa.

Niektórzy podejmują ryzyko i decydują się na wyprawienie imprezy mimo wszystko, inni zaś przekładają ją, by nie narażać siebie i innych. Co z tymi, którzy dopiero za jakiś czas mają brać ślub? Czy zdążą przed wprowadzeniem nowych obostrzeń?

Wesele. Źródło: wesele123.pl
Wesele. Źródło: wesele123.pl

Jakie będą nowe obostrzenia w sprawie organizowania wesel?

Jak informuje WP, rząd już rozmawia na temat nowych obostrzeń ze względu na fakt, że wesela to istne ogniska koronawirusa, a przewiduje się, że już niebawem będziemy mieli do czynienia z drugą falą COVID-19.

Nie dość, że na tego typu imprezach znajduje się dużo ludzi naraz, to są to osoby z różnych części kraju, a czasem także i spoza niego, co sprawia, że trudniej jest później dociec do innych, którzy mogli się zarazić.

Mówi się, że Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić ograniczenie do maksymalnie stu weselników na każdej imprezie organizowanej na terenie kraju. Jednak szef GIS, Jarosław Pinkas, nalega, by zmniejszyć liczbę gości do 50 i wprowadzić rejestrację wesel.

Ślub a koronawirus. Źródło: radiozet.pl
Ślub a koronawirus. Źródło: radiozet.pl
Ślub a koronawirus. Źródło: radiozet.pl

Póki co nie wiadomo, która z opcji będzie tą ostateczną. Czy waszym zdaniem tego typu obostrzenie to dobry krok?

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: AKT PATRIOTYZMU CZY WANDALIZMU? MURAL, KTÓRY POJAWIŁ SIĘ NA DOMU DOBROCZYNNOŚCI I SIEROT PODZIELIŁ MIESZKAŃCÓW I KOMENTUJĄCYCH

Jak informował portal Życie: DZIEWCZYNKA PO LEKCJI RELIGII PRZYNIOSŁA LIŚCIK OD SIOSTRY ZAKONNEJ. REAKCJA JEJ MAMY NA SŁOWA W NIM ZAWARTE MOGŁA BYĆ TYLKO JEDNA

Portal Życie pisał również o… BARDZO WAŻNY APEL, LICZY SIĘ KAŻDA MINUTA. 17-LATKA WYSZŁA Z DOMU I NIE WRÓCIŁA, BLISCY SĄ PEŁNI OBAW