W dobie pandemii koronawirusa ciężko jest snuć konkretne plany, o czym dobitnie przypominają nam wciąż zmieniające się przepisy, zasady i nowe obostrzenia. Zaledwie dwa dni temu rozpoczął się rok szkolny, jednak już można zaobserwować pewne problemy.

Okazuje się, że pandemia mocno daje się we znaki – zarażeń jest coraz więcej, a powrót uczniów do szkół mógł być niezbyt dobrą decyzją… a przynajmniej tak sądzą co niektórzy. Wygląda na to, że mogą mieć rację.

Nauczycielka zarażona koronawirusem

W części szkół wykryto koronawirusa u nauczycieli jeszcze przed rozpoczęciem nauki przez uczniów. To właśnie tam zdecydowano się przełożyć pierwszy dzień szkoły. Jednak nie wszędzie udało się zdiagnozować personel na czas.

Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube

Jak donosi WP, w jednej z podstawówek dopiero po rozpoczęciu roku testy wykonane u nauczycielki wykazały, że jest ona zarażona COVID-19. Kobieta miała już styczność ze swoimi podopiecznymi, co sprawiło, że część dzieci znalazła się na kwarantannie.

Mowa o nauczycielce ze szkoły podstawowej w Kupnie. To właśnie tam tuż po rozpoczęciu roku szkolnego odkryto u niej koronawirusa. Kobieta miała styczność ze swoimi wychowankami na spotkaniu 1 września po rozpoczęciu roku, w sali, byli na nim obecni również niektórzy rodzice.

Jednak już 2 września zamknięto szkołę dla rodziców, mogły do niej wejść już jedynie dzieci. Rodzice nie wiedzieli, czym spowodowana jest ta decyzja, szczególnie, że jeszcze dzień wcześniej mówiono, że opiekunowie mogą przyprowadzać młodszych uczniów do szatni.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: wp.pl
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: wp.pl

Dopiero internet przyniósł wyjaśnienie – jedna z nauczycielek jest zarażona, a wszystkie dzieci, które widziały się z nią w klasie 1 września, przechodzą kwarantannę.

Opiekunowie martwią się, że mogła mieć styczność z większą liczbą osób niż tylko swoimi wychowankami, jednak dyrekcja odpiera zarzuty, twierdzi także, że rodzice zostali poinformowani o sytuacji za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Jak twierdzi dyrekcja, nauczycielka nie miała styczności z pozostałymi osobami, które nauczają w szkole.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: NOCNA AKCJA STRAŻAKÓW PRZY MOTŁAWIE. DO RZEKI WPADŁ MĘŻCZYZNA. CO SIĘ WYDARZYŁO

Jak informował portal Życie: HOLENDERSKI FOTOGRAF UJAWNIŁ, JAK NAPRAWDĘ MÓGŁ WYGLĄDAĆ JEZUS. WIERNI SĄ ZASKOCZENI

Portal Życie pisał również o… KINGA RUSIN JUŻ POZA TVN, ZAKOŃCZYŁA PRACĘ DLA STACJI. CO Z JEJ PRZYJAŹNIĄ Z PIOTREM KRAŚKO, CZY PRZETRWA PRÓBĘ CZASU