Jeden z holenderskich fotografów, Bas Uterwijk postanowił poświęcić nieco czasu i odtworzyć najbardziej realistyczny wizerunek Jezusa. Jakie efekty przyniosła jego praca? Czy tak mógł wyglądać Syn Boży?

Niesamowity projekt znanego fotografa

Bas Uterwijk już wcześniej angażował się w tworzenie realnych porterów historycznych osób. Jego prace przedstawiały oblicza m.in. Marka Aureliusza, Napoleona Bonaparte czy Vincenta van Gogha. Tym razem jednak zdecydował się na o wiele trudniejszy projekt.

Jak informuje portal Fakt, fotograf postanowił bowiem odtworzyć realistyczny wizerunek Jezusa Chrystusa. Jak sam przyznaje nie było to najłatwiejsze zadanie, bowiem wykorzystał do tego sztuczną inteligencję.

Bardzo trudny projekt

Jak twierdzi artysta, proces taki jest niesamowicie skomplikowany. Sysytem sztucznej inteligencji opiera się bowiem na analizie szeregu danych poprzez sieć neuronową, która analizuje obrazy oraz zdjęcia ludzkich twarzy.

Programem, który do swojej pracy wykorzystał Bas Uterwijk była aplikacja Artbreeder. Jej zadaniem było zsyntetyzowanie jak najbardziej realistycznego portretu, dzięki przeanalizowaniu tysięcy źródeł. W końcowy efekt mógł jednak ingerować sam fotograf, który wykończył zdjęcie według swojej wizji.

Jak się okazuje, wynik pracy fotografa jest dość zaskakujący. Co prawda wizerunek nie przypomina tego Jezusa, którego znamy z obrazów i rzeźb jednak nie może odjąć mu realistyczności.

Wierni są niewątpliwie zaskoczeni takim efektem. Czy będzie on teraz wzorem dla kolejnych obrazów i rzeźb, które będą powstawać w najbliższym czasie? Nie ulega wątpliwości, że byłoby to dośc ciekawe.

Jak informował portal "Życie": KOLEJNI PODRÓŻNI KORZYSTAJĄCY Z USŁUG PKP I PKS ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM? SANEPID APELUJE

Przypomnij sobie: CZY TO POCZĄTEK POWAŻNYCH KŁOPOTÓW? NAUCZYCIELE JEDNEGO Z POLSKICH LICEÓW ZOSTALI SKIEROWANI NA KWARANTANNĘ

Portal "Życie" pisał również: POLAKÓW CZEKAJĄ KOLEJNE, POWAŻNE ZMIANY? TYM RAZEM CHODZI O SEGREGACJĘ ŚMIECI. NOWE PRZEPISY MOGĄ MOCNO UPRZYKRZYĆ ŻYCIE