Od kiedy tylko Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że od września uczniowie wrócą do szkół, zarówno nauczyciele jak i rodzice nie kryli swoich wątpliwości, co do tej decyzji. Okazuje się, że bardzo szybko ich obawy zaczynają się potwierdzać.

Zaczynają się problemy?

Jak podaje portal Wirtualna Polska, pozytywny wynik na koronawirusa otrzymał jeden z nauczycieli VI LO w Krakowie. Informację tę przekazał dyrektor placówki. Dodał on także, że obecnie 9 innych pedagogów zostało skierowanych na kwarantannę.

- Wiemy, że te osoby mogły mieć kontakt z nauczycielem z naszego liceum, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Czy sami ci nauczyciele są zakażeni - tego nie wiemy, dopiero będą mieli wykonywane badania na obecność koronawirusa. Przebywają w domach, czują się dobrze, zakażony nauczyciel również – poinformował dyrektor VI LO w Krakowie, Czesław Wróbel podczas rozmowy z dziennikarzami „Gazety Krakowskiej”.

Uczniowie są bezpieczni

Co więcej, według informacji przekazanych przez dyrektora, nauczyciele przebywający na kwarantannie nie brali udziału w rozpoczęciu roku szkolnego, bowiem o tym, że mogą być zakażeni poinformowano ich 31 sierpnia. W tym tygodniu mają zostać wykonane u nich testy na koronawirusa.

Dyrektor placówki przekazał, że zwrócił się do sanepidu z prośbą o umożliwienie uczniom VI LO w Krakowie nauczania zdalnego, jednak jego prośbą została odrzucona. Liceum działa normalnie i według zapewnień dyrektora uczniowie są bezpieczni.

- Chciałbym uspokoić wszystkich, na chwilę obecną sytuacja jest pod kontrolą – dodał dyrektor placówki.

Jak informował portal "Życie": KOLEJNE PROBLEMY OJCA TADEUSZA RYDZYKA? NIEWIERZĄCY DOWIÓDŁ, ŻE NA UCZELNI REDEMPTORYSTY NIE WSZYSCY SĄ RÓWNO TRAKTOWANI

Przypomnij sobie: NIECODZIENNE ZDARZENIE MIAŁO MIEJSCE W JEDNYM Z KOŚCIOŁÓW. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ MĘŻCZYZNA, KTÓRY WYWOŁAŁ CAŁE ZAMIESZANIE

Portal "Życie" pisał również: POLAKÓW CZEKAJĄ KOLEJNE, POWAŻNE ZMIANY? TYM RAZEM CHODZI O SEGREGACJĘ ŚMIECI. NOWE PRZEPISY MOGĄ MOCNO UPRZYKRZYĆ ŻYCIE