18 sierpnia 2020 roku we wtorek, Łukasz Szumowski złożył dymisję i tym samym przestał być już szefem resortu zdrowia. W jednym tygodniu, oprócz niego to samo zrobiły trzy osoby w rządzie. Nowym Ministrem Zdrowia został dyrektor NFZ Adam Niedzielski.

Łukasz Szumowski wypoczywa na luksusowych wakacjach

Po zrezygnowaniu ze stanowiska ministra zdrowia, Łukasz Szumowski udał się na wakacje. Chyba jednak do końca nie przemyślał kierunku wypoczynku. Były minister zdrowia wybrał się do Hiszpanii, z którą połączenia od 1 września, ze względu na wysoką liczbę zakażeń koronawirusem, będą wstrzymane przez polski rząd.

Czy powrót dzieci do szkół będzie możliwy w najbliższym czasie?, źródło: Onet Wiadomości
Czy powrót dzieci do szkół będzie możliwy w najbliższym czasie?, źródło: Onet Wiadomości
Czy powrót dzieci do szkół będzie możliwy w najbliższym czasie?, źródło: Onet Wiadomości

Zarażenie Łukaszowi Szumowskiemu raczej nie grozi, ponieważ były minister zdrowia wypoczywa na… luksusowym jachcie i trzyma się z dala od innych turystów. Jacht należy do konsula honorowego Islandii.

Dziennikarze "Super Expressu" sfotografowali Łukasza Szumowskiego podczas relaksu na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura w miejscowości Morro Jable. Jak podają media, były minister zdrowia rozkoszuje się pływaniem na jachcie i podziwianiem niezwykle pięknych widoków.

Polscy politycy są zażenowani postawą Łukasza Szumowskiego

Oburzony wakacjami Łukasza Szumowskiego jest poseł Koalicji Obywatelskiej, Dariusz Joński.

Łukasz Szumowski ma 30 tys. złotych na koncie, a jedzie na luksusowe wakacje na Wyspy Kanaryjskie, gdzie wypoczywa na ekskluzywnym jachcie? Pytam więc publicznie: kto mu sponsoruje taki wyjazd?

- mówił w rozmowie z Super Expressem.

Luksusowy wypoczynek byłego ministra zdrowia skomentował także Donald Tusk. Mężczyzna nawiązał do słów, które Łukasz Szumowski wypowiedział kilka dni przed złożeniem dymisji.

Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

Były minister zdrowia zapewniał, że jako żeglarz i sternik zna powagę sytuacji dlatego „w takiej sytuacji jaką mamy, nie można w ogóle rozmawiać o opuszczeniu okrętu”. Co na to Donald Tusk?

Nie wiem, skąd pretensje do pana Szumowskiego za zdjęcia na jachcie milionera. Przecież dwa tygodnie temu mówił, że jest żeglarzem i nie opuści pokładu w trudnej sytuacji

- napisał Donald Tusk na Twitterze.

Donald Tusk. Źródło: se.pl
Donald Tusk. Źródło: se.pl

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ