Jak podaje portal "Fakt", ks. Kazimierz, proboszcz z Ignalina w województwie warmińsko-mazurskim, jest miłośnikiem paralotniarstwa. W ostatnią niedzielę duchowny przeżył chwile grozy i zajrzał śmierci w oczy. W trakcie lotu doszło do awari jego paralotni. Cudem, przed uderzeniem w ziemię ocaliły duchownego rozłożyste korony drzew.

Chwile grozy

Ksiadz latał na swojej paralotni nad plebanią. Niespodziewanie pękła linka łącząca skrzydło paralotni z silnikiem. Ksiądz zaczął spadać, jak wspomina duchowny, całe życie przemknęło mu przed oczami. Był pewien, że roztrzaska się o zimię. Cudem udało mu się uniknąć śmierci.

Życie księdza ocalił rosnący w pobliżu plebani 300-letni dąb. Paralotnia wylądowała w jego koronie, a ks. Kazimierz zawisł na linach 10 metrów nad ziemią. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia byli zaskoczeni, że ratowany przez nich człowiek okazał się ich proboszczem.

fakt.pl

Poruszająca relacja księdza

"W sumie latałem kilkanaście minut. W chwili awarii zdążyłem tylko krzyknąć „Jezus Maria!” i więcej nie pamiętam. Mam złamane dwa żebra i dziurę w ręce. Nadziałem się na jakiś suchy konar" - relacjonuje "Faktowi" duchowny.

W 23-letniej przygodzie z lataniem na paralotni księdza Kazimierza, to już drugi taki przypadek. Przed 16 laty w trakcie lotu skończyło mu się paliwo. Przed rozbiciem się uratował go wówczas samotnie rosnący świerk, na którym udało mu się wylądować.

"Jak tylko wyzdrowieję, odprawię mszę świętą za tych, którzy sadzili dęby 300 lat temu. Naprawię paralotnię i będę latał dalej. Gdybym przestał, chyba umarłbym z tęsknoty" - zapewnił duchowny.

fakt.pl

Kusiła was kiedyś paralotnia?

To też może cię zainteresować: Opiekunka w tajemnicy poślubiła 88-latka z demencją. Rodzina szuka rozwiązania tej trudnej sytuacji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rząd zamierza wkrótce wprowadzić nowe obostrzenia? Wesela i rodzinne spotkania nie będą wyglądały już tak, jak dotychczas

O tym się mówi: Mikołaj Roznerski zamieścił tajemniczy wpis w mediach społecznościowych. Jego post wywołał spekulacje na temat jego związku z Adrianą Kalską