Jak podaje portal "Pikio", nikt nie spodziewał się, że kobieta mogłaby się posunąć do czegoś takiego. Opiekunka zatrudniona do opieki nad cierpiącym na demencję starczą 88-letnim mężczyzną w tajemnicy przed rodziną seniora, wzięła z nim ślub. Starszy pan jest w bardzo złej kondycji psychicznej, dlatego jego małżeństwo budzi wiele obaw i kontrowersji. Sprawę nagłośnili dziennikarze programu "Uwaga".

Trudna sytuacja zdrowotna 88-latka

Żona seniora i jego opiekunka w jednym, była siostrą teściowej syna mężczyzny. Wraz z dwójką dzieci pana Władysława, sprawowała nad nim opiekę od bardzo wielu lat. Stan zdrowia 88-letniego mężczyzny jest zły. Mężczyzna cierpi na wiele różnych chorób w tym m.in. na demencję starczą. Nie pomaga również to, że dawniej miał duże problemy z alkoholem.

Wszystkie choroby sprawiają, że mężczyzna nie jest zdolny do samodzielnej egzystencji i z tego powodu od dwóch lat mieszka w domu córki. "Od 2013 roku nie mógł być już sam. Nie potrafił zrobić zakupów. Za to potrafił czajnik elektryczny albo miskę plastikową postawić na gazie. To było niebezpieczne. Dlatego zatrudniona została opiekunka, która była przy nim 24 godziny na dobę" - relacjonowała pani Irena, córka mężczyzny.

Opieka i nie tylko

Kobieta, którą zatrudnili do opieki nad 88-letnim tatą miała doświadczenie w opiece nad starszymi ludźmi, które zdobyła w pracy za granicą. Zamieszkała z panem Władysławem w jego mieszkaniu w Lublinie. Syn jednak nie był zadowolony z tego, jak kobieta zajmowała się jego tatą.

"Tata miał przytrzaśnięty palec, którego sam nie mógł sobie przytrzasnąć. Był cały brudny, we krwi. Śmierdzący, wręcz brązowy od moczu, paznokcie pozwijane były pod skórki. Wyglądał jak wilkołak. Podjęłam decyzję, że zabieram tatę do siebie" - relacjonuje syn mężczyzny.

Po pewnym czasie do syna pana Władysława odezwała się opiekunka z pytaniem, kiedy jej mąż wróci do domu. Cała rodzina przeżyła ogromny szok na wieść o tym, że opiekunka poślubiła seniora. Rodzina zgłosiła sprawę w prokuraturze w Świdnicy.

YouTube

Sprawa w sądzie

Sąd wskazał, że na korzyść kobiety przemawia fakt, że zrzekła się ona prawa do dziedziczenia oraz pomogła mężczyźnie wyjść z alkoholizmu. Przez zaniedbania psychiczny stan mężczyny został zbadany dopiero po 2 latach, a cała sprawa umorzona.

Żoa pana Władysława wystąpiła do sądu o wydanie nakazu wydania męża, aby mogła wspólnie z nim mieszkać.

Pixabay

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: TVP wyemitowała spot, który przedstawia realia dalekie od rzeczywistości. Nauczyciele są poważnie oburzeni

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niespodziewana informacja obiegła media. Przesunięto datę rozpoczęcia roku szkolnego. Kogo będzie dotyczyło

O tym się mówi: To niesamowite jak bardzo zmieniła się znana restauratorka. Magda Gessler opublikowała zdjęcia sprzed lat. Fani są pod wrażeniem