Jak podaje portal "Pikio", od 1 września ok. 4,5 mln uczniów wróci do szkół w tradycyjnej stacjonarnej formule. Nie wszyscy rodzice cieszą się z takiego rozwiązania. Boją się wysyłać dzieci do szkół w czasie epidemii koronawirusa. Pojawiły się nawet postulaty o przesunięciu rozpoczęcia roku szkolnego. Jak się okazuje, nie jest to scenariusz całkowicie nierelany. Dla niektórych uczniów inauguracja roku szkolnego nastąpi później.

Rozpoczęcie roku szkolnego nieco później

Obawy przed koronawirusem są wśród rodziców dość silne. Dlatego w jednej ze szkół w Polsce rozpoczęcie roku szkolnego nie będzie miało miejsca 1 września. W miejscowości Sławno w województwie zachodniopomorskim dyrektorzy Szkoły Podstawowej nr 2 i 3 zdecydowali się na odważny krok.

Przesunęli oni rozpoczęcie roku o tydzień. Wszystko w związku z tym, że dzieci wracają z wakacyjnych wyjazdów, a nauczyciele dorabiali w nadmorskich miejscowościach na obozach i koloniach jako opiekunowie. Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w wymienionych szkołach 7 września. W pierwszy dzień września odbędzie się jedynie spotkanie informacyjne.

Na stronie internetowej jednej z wymienionych szkół znalazły się wytyczne, z którymi muszą się zapoznać uczniowie i ich rodzice. Uczniowie przy wejściu do placówki muszą zdezynfekować ręce, a na terenie szkoły mogą przebywać wyłącznie oni - bez rodziców. Poostałe wytyczne mają zostać przedstawione uczniom 7 września.

Pixabay

To nie jedyny przypadek

Do podobnego przesunięcia terminu rozpoczęcia roku szkolnego może dojść także w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie u dwóch pracowników potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak na razie dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 5 im. kpt. Józefa Rejdycha podjęła decyzję o odwołaniu spotkania z rodzicami uczniów klas I i oddziału przedszkolnego.

Nie pojawiła się na tę chwilę informacja o tym, że termin inauguracji roku szkolnego 2020/2021 ulega zmianie.

Pixabay

Co sądzicie o powrocie uczniów do szkół w trybie stacjonarnym?

To też może cię zainteresować: Ewa Demarczyk. "Czarny Anioł" spocznie dziś w Alei Zasłużonych. Gwiazda odeszła tak, jak chciała

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ostatnie doniesienia zostały właśnie potwierdzone. Znana para odchodzi z programu „Pytanie na śniadanie”. Fani są oburzeni

O tym się mówi: Dziś lepiej nie wychodzić z domu. Według informacji przekazanych przez TVN pogoda będzie bardzo niebezpieczna