Koronawirus w dalszym ciągu nie odpuszcza, a zakażeń niemalże z dnia na dzień jest coraz więcej. Dziś, 21 sierpnia 2020 roku, padł kolejny smutny rekord. Najwyższa od początku pandemii liczba pozytywnych testów powinna dać do myślenia rządzącym. Wygląda jednak na to, że mają na ten temat własne zdanie.

Jak Ministerstwo Zdrowia komentuje rosnącą liczbę zarażeń koronawirusem?

COVID-19 sieje spustoszenie. Niestety, Polacy coraz mniej przejmują się obostrzeniami, a swawolne zachowania nie są w należyty sposób piętnowane i karane. Skutki mogą być opłakane. Już dziś ogłoszono kolejne przypadki zakażeń.

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Źródło: polsatnews.pl
Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Źródło: polsatnews.pl

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, potwierdzono koronawirusa u 903 osób. Najwięcej zarażonych – 168 – znajduje się na Śląsku, 156 osób – w Małopolsce, a 146 – na Mazowszu. Województwa te przodują w liczbie testów o wyniku dodatnim.

- Na Śląsku mamy dwa Domy Pomocy Społecznej, w Małopolsce mamy wesele. Na Mazowszu mamy mały szereg firm oraz restauracje szybkiej obsługi - w takich miejscach trzeba pilnować reżimów sanitarnych. Dodatkowo na Pomorzu notujemy wzrost - to przypadki z kwarantanny – wyjaśniał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Jak twierdzi, „trudno mówić o możliwości nowych ognisk, ponieważ one mają to do siebie, że wybuchają nagle”.

- Jesteśmy na takiej sinusoidzie. Czasem jest więcej przypadków, czasem mniej. Nie spodziewamy się w tej kwestii znaczącej zmiany – tłumaczył.

- Mamy też 550 wyzdrowień przy tych 903 zakażeniach. Niestety mamy też dużą liczbę osób w kwarantannie (...). Koniec wakacji będzie sprzyjał wzrostowi zakażeń, szczególnie związany z powrotami z wakacji zorganizowanych, grupowych – wspomniał.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Źródło: YouTube
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Źródło: YouTube
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Źródło: YouTube

Jaka jest opinia MZ na temat powrotu dzieci do szkół, który ma mieć miejsce już 1 września?

- Nie mamy powodów do podjęcia decyzji o zamykaniu szkół czy przechodzenia na tryb zdalny nauczania. Wzrosty notujemy w zaledwie 20 na 380 powiatów - uważa.

Przypomnij sobie o… PRZEZ PONAD 20 LAT UDAWAŁA LEKARKĘ. SERYJNA OSZUSTKA USŁYSZAŁA ZARZUTY. PRACOWAŁA DLA PAŃSTWOWEJ SŁUŻBY ZDROWIA

Jak informował portal Życie: MAŁOPOLSKA: SANEPID OPUBLIKOWAŁ DANE DOTYCZĄCE ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. W KRAKOWIE SYTUACJA JEST CORAZ GORSZA

Portal Życie pisał również o… SENIORZY MOGĄ LICZYĆ NA POMOC? MINISTERSTWO ZDECYDOWAŁO SIĘ NA POWAŻNE KROKI. O CO DOKŁADNIE CHODZI