Jak podaje portal "Gazeta Krakowska", z 903 przypadków koronawirusa w całym kraju, aż 158 potwierdzono w województwie małopolskim. Oznacza to, że od początku epidemii w Małopolsce zakażeniu uległo już ponad 6 tys. osób. W naszym województwie odnotowano również trzy kolejne ofiary COVID-19.

Pixabay

Nowe zakażenia koronawirusem w Małopolsce

Ze 158 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce najwięcej zanotowano w Krakowie - 58 przypadków. Pozostałe wykryto w powiecie nowotarskim (19), limanowskim (10), krakowskim (9), tarnowskim (9), nowosądeckim (8), oświęcimskim(7), wadowickim (7), wielickim (7), brzeskim (4), Nowym Sączu (4), powiecie tatrzańskim (4), bocheńskim (3), myślenickim (3), gorlickim i miechowskim (po 2), chrzanowskim (1) i olkuskim (1).

Na tn moment 12 osób trafiło do szpitala, a pozostałe pozostają w izolacji domowej. W ciągu ostatniej doby wyzdrowiało 106 osób. Z powodu COVID-19 zmarło 3 pacjentów z Małopolski: 89-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego, 83-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego oraz 92-latka z pwiatu bocheńsiego. U chorych występowały także inne schorzenia.

Pixabay

Obawiacie się kolejnych wzrostów liczby zakażonych?

To też może cię zainteresować: Kraków: dorożki znikają z krakowskiego rynku. Z jakiego powodu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmmy w ostatnich dniach: Przez ponad 20 lat udawała lekarkę. Seryjna oszustka usłyszała zarzuty. Pracowała dla państwowej służby zdrowia

O tym się mówi: Kolejne doniesienia o zakażonym duchownym. Media podają zatrważające liczby osób narażonych na zakażenie. O co chodzi