Jak podaje portal "Wirtualna Polska", duchowny od wtorku przebywa pod opieką lekarską. W czerwcu 94-letni kapłan świętował 70 rocznicę święceń kapłańskich. Ksiądz Marian Jaworski jest emerytowanym arcybiskupem metropolitą lwowskim.

Kardynał Marian Jaworski w szpitalu

Duchowny trafił do szpitala po raz kolejny. Wcześniej hospitalizowano go w kwietniu bieżącego roku - do szpitala trafił w stanie zagrożenia życia związanego z problemami kardiologicznymi. Wówczas lekarzom udało się na tyle poprawić stan emerytowanego metropolity lwowskiego, że mógł zostać wypisany do domu.

Ksiądz Jan Machniak z parafii do której przynależy arcybiskup Jaworski, zapewnił w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną, że duchowny znajduje się pod dobrą opieką lekarską. Poprosił jednak o modlitwę w intencji emerytowanego metropolity.

YouTube

Kim jest ksiądz Marian Jaworski?

Ksiądz Marian Jaworski jest emerytowanym arcybiskupem metropolitą lwowskim obrządku łacińskiego. Przyszedł na świat 21 sierpnia 1926 roku we Lwowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1950 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Był wykładowcą Katolickiego Uniwersyteru Lubelskiego, Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego w Krakowie.

W 2001 roku Jan Paweł II ogłosił go kardynałem. Był pierwszym rektorem Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Od 16 stycznia 1991 r. do października 2008 r. był pierwszym po II wojnie światowej arcybiskupem metropolitą lwowskim obrządku łacińskiego. W 2017 roku z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Order Orła Białego.

YouTube

Mamy nadzieję, że ksiądz Marin Jaworski wróci do zdrowia.

To też może cię zainteresować: Stan zdrowia Benedykta XVI mocno się pogorszył? Niepokojące doniesienia z Watykanu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rodzice nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli na usg. Lekarze nie pozostawiali im złudzeń i radzili przerwać ciążę

O tym się mówi: Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zmianach jakie czekają nas za kilka dni. Co się zmieni