Jak podaje portal "Pikio", Ministerstwo Zdrowia szykuje się na drugą falę epidemii, która pojawić ma się jesienią. Ponowny atak koronawirusa wpłynął na decyzję resortu o zmianach, do których ma dojść już za kilka dni - we wrześniu. Czego powinni się spodziewać Polacy?

Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że czekają nas zmiany

Resort przygotowuje się do drugiej fali epidemii koronawirusa, której nadejście specjaliści przewidują właśnie na jesień. Nie bez znaczenia jest również to, że w ostatnich kilkunastu dniach notowane są wysokie dobowe przyrosty nowych zakażeń koronawirusem. Tylk 19 sierpnia potwierdzono ich 735.

Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić takie zmiany w funkcjonowaniu opieki zdrowotnej, które w założeniu mają ułatwić pacjentom dostęp do opieki medycznej. Zmiany dotkną m.in. funkcjonowanie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Pixabay

Nowe uprawnienia lekarzy pierwszego kontaktu

Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej będę mieli możliwość kierowania pacjentów na testy COVID-19, także po przeprowadzeniu telekonsultacji medycznej. Takie skierowanie będzie mogło zostać wystawione przy podejrzeniu zakażenia oraz wystąpieniu typowych objawów dla koronawirusa.

Kolejną, bardzo istotną zmianą jest prowadzenie w każdym szpitalu powiatowym oddziału zakaźnego. Wszystkie zmiany mają na celu usprawnić diagnostykę zakażeń koronawirusem, atakże ułatwić chorym dostęp do lekarzy.

Pixabay

Jak oceniacie mające się pojawić zmiany?

To też może cię zainteresować: Jedno z województw zdecydwało się wprowadzić obostrzenia w szkołach. Z czym muszą się liczyć uczniowie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Temperatury nie będą nas oszczędzać do końca tygodnia. W piątek może paść rekord

O tym się mówi: Bill Gates na temat szczepienia na koronawirusa. Czy wprowadzenie go będzie oznaczało koniec pandemii