W dobie koronawirusa przestrzeganie obostrzeń jest szczególnie ważne, tym bardziej, że teraz wirus ponownie uderzył z większą siłą. Właśnie dlatego tym bardziej zwraca się uwagę na fakt, że Polacy, choć nie wszyscy, to jednak w sporej części zaczęli lekceważyć niewygodne obostrzenia.

To szczególnie nie podoba się właścicielom sklepów oraz ekspedientom, którzy, jeśli nie dopilnują porządku, mogą otrzymać za to srogie kary. Dlatego co rusz szuka się sposobów na namówienie klientów do stosowania się do obostrzeń.

Popularna sieć sklepów ma sposób, by klienci nosili maseczki

Jednym z najważniejszych obostrzeń jest konieczność zasłaniania nosa i ust, najczęściej poprzez noszenie maseczki. Sklepy zastanawiają się, jak wyegzekwować od klientów stosowanie się do tego przepisu.

maseczka. Screen: YouTube
maseczka. Screen: YouTube
maseczka. Screen: YouTube

Jak przypomina BiznesInfo, sporo Polaków próbowało już tłumaczeń, że przez problemy z oddychaniem nie może nosić maseczek. Wcześniej traktowano to jako dobre wytłumaczenie, jednak teraz wszystko się zmieniło.

Obowiązek noszenia maseczek dotyczy także tych, którzy narzekają na problemy z drogami oddechowymi. Jeśli jednak te wywołują zbyt duży dyskomfort – można z nich zrezygnować na rzecz przyłbic, które także będą osłaniały co najmniej nos i usta.

Od 7 sierpnia zakrywanie ust i nosa nie dotyczy tylko dzieci do 4 roku życia oraz tych, którzy cierpią na zaburzenia psychiczne, zaburzenie rozwoju lub są niepełnosprawni intelektualnie.

Maseczka ochronna. Źródło: Youtube
Maseczka ochronna. Źródło: Youtube
Maseczka ochronna. Źródło: Youtube

Jednym ze sklepów, który zdecydował się na ważny krok, jest Ikea. Już teraz wiadomo, że pracownicy nie obsłużą klientów bez maseczek.

„Szanowni Klienci, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. Rozdział 3, par. 24 zasłanianie ust i nosa na terenie sklepu IKEA jest obowiązkowe. Osoby nie stosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie będą obsługiwane. Dbajmy o siebie nawzajem!” – napisano na Facebookowym profilu sieci.

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: POLICJANT PO SŁUŻBIE POMÓGŁ CHŁOPCU, KTÓRY ZNALAZŁ SIĘ W POTRZEBIE. CO SIĘ STAŁO

Jak informował portal Życie: CENY NAD POLSKIM MORZEM NIE PRZESTAJĄ ZADZIWIAĆ. NA PLAŻY MOŻNA WYKUPIĆ LOŻĘ. ILE KOSZTUJE TAKA PRZYJEMNOŚĆ

Portal Życie pisał również o… PROGRAM "SĘDZIA ANNA MARIA WESOŁOWSKA" ZNAMY WSZYSCY. JEDEN Z BOHATERÓW POPADŁ W KONFLIKT Z PRAWEM. O CO CHODZI