Wczoraj, 18 sierpnia Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poddał się do dymisji. Co więcej, taką samą decyzję ogłosił dzień wcześniej Wiceminister Zdrowia - Janusz Cieszyński. Nie da się ukryć, że Polacy są dość mocno zaskoczeni takim obrotem spraw, bowiem jeszcze kilka dni temu Łukasz Szumowski obiecywał rodakom, że takiej sytuacji nie będzie.

Nie dotrzymał obietnicy

- W takiej sytuacji jak mamy, nigdy nie można rozmawiać o opuszczeniu okrętu. Ja akurat jestem żeglarzem i sternikiem, i wiem, że takich rzeczy się nie robi - to słowa Łukasza Szumowskiego, jakie wypowiedział podczas rozmowy z dziennikarzami Wirtualnej Polski w dniu 7 sierpnia.

Jak podaje portal Pikio, Łukasz Szumowski wyznał, że wcześniej o jego decyzji wiedział tylko Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki oraz Jarosław Kaczyński.

- Bardzo jest mi wstyd. Jestem nieprzyzwyczajony, by mówić coś, co nie jest prawdą, ale nie można dyskutować o takich sprawach, jak zmiana ministra poza zaciszem gabinetu - podsumował Łukasz Szumowski.

Polacy są oburzeni

Po ogłoszeniu dymisji wśród Polaków zawrzało. Głos na ten temat zabrał także Jurek Owsiak, który nie ukrywa dezaprobaty decyzją Łukasza Szumowskiego.

- Szanowny Panie ministrze, hola, hola. Zanim Pan pójdzie leczyć chorych Polaków, proszę pilnie doprowadzić do wyjaśnienia nieprawdopodobnego zakupu przez Pana resort respiratorów za ponad 200 milionów złotych - brzmi fragment wpisu, który Jurek Owsiak opublikował wczoraj na swoim koncie na Facebooku.

Jurek Owsiak ma nadzieję, że Łukasz Szumowski dokona takiego samego rozliczenia swoich wydatków, jakiego oczekuje się co roku od WOŚP.

- Jako prezes Fundacji WOŚP wiem, jaka jest odpowiedzialność za pieniądze, w moim przypadku społeczne, w Pana przypadku publiczne. Proszę więc nie zostawiać żadnego pola domysłom i wraz ze swoim uśmiechniętym zastępcą na cito rozliczyć te zakupy. A potem... spokojnie może się Pan dymisjonować - napisał prezes WOŚP.

Dymisja Szumowskiego Wiceminister i minister zdrowia podali się do dymisji. Jeśli chodzi o Pana ministra Łukasza...

Posted by Jurek Owsiak on Tuesday, August 18, 2020

Jak informował portal "Życie": JUŻ NIEDŁUGO WEJDĄ W ŻYCIE ZMIANY W KWESTII REFUNDACJI LEKÓW. KTO BĘDZIE MIEĆ POWODY DO RADOŚCI. KTÓRE Z LEKÓW BĘDĄ REFUNDOWANE

Przypomnij sobie: GOŚCIE KOLEJNEGO WESELA ZAKAŻENI KORONAWIRUSEM. CZY ORGANIZOWANIE TAKICH IMPREZ JEST TERAZ NA PEWNO BEZPIECZNE

Portal "Życie" pisał również: TRUDNE CHWILE NAD BAŁTYKIEM. JEDEN Z PLAŻOWICZÓW ODKRYŁ COŚ, CZEGO NIKT NIE CHCIAŁBY ZOBACZYĆ