Jak podaje portal "Pikio", Ministerstwo Zdrowia zaapelowało w bardzo poważnej sprawie. Rzecznik prasowy resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz zwrócił się do Polaków z ważnym apelem. Nie dla wszystkich będzie to proste, ale sytuacja epidemiologiczna tego wymaga.

Rozwój epidemii w Polsce

Ministerstwo Zdrowia regularnie przedstawia dane dotyczące przebiegu epidemi koronawirusa w naszym kraju. W ostatnich dniach mamy do czynienia z wysokami dziennymi przyrostami liczby osób zakażonych koronawirusem w naszym kraju. Tylko dziś (14 sierpnia) w całym kraju zanotowano 823 pozytywne wyniki testów laboratoryjnych.

Zdaniem resortu zdrowia duża liczba zakażeń odnotowywana w ostatnim czasie w Polsce stanowi wynik pojawienia się ognisk w dużych zakładach pracy, które powstają bardzo często na skutek udziału w uroczystościach rodzinnych takich, jak wesela.

YouTube

Wesela na celowniku

Zdaniem resortu zdrowia to właśnie wesela są jednym z głównych przyczyn wzrostu liczby zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Goście weselni nie przestrzegają w czasie uroczystości zasad reżimu sanitarnego. W czasie zabawy ludzie zapominają, że epidemia nadal trwa i należy zachować ostrożność w kontaktach z innymi.

W związku z tym Wojciech Andrusiewicz zwrócił się do Polaków z ważnym apelem. "Powstrzymajmy się od obecności na weselach, jeżeli nie musimy na nich być, jeżeli nie jesteśmy najbliższą rodziną. Żeby później nie stwarzać problemów sobie i innym" - powiedział rzecznik resortu zdrowia.

YouTube

Próbując ograniczyć transmisję wirusa resort zdrowia zdecydował o podzieleniu kraju na strefy: czerwoną, żółtą i zieloną. Z najostrzejszym reżimem sanitarnym mamy do czynienia w strefach czerwonych. Tam należy zakrywać nos i usta nawet na świeżym powietrzu. Ograniczono tam również liczbę osób mogących uczestniczyć w ślubach do 50.

Popieracie apel resortu zdrowia?

To też może cię zainteresować: Koronawirus zmienił oblicze polskich kościołów. Kolejne wielkie zmiany. O co chodzi?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Największe sekrety Agaty Dudy ujrzały światło dzienne! O kilka słów za dużo powiedziała osoba z otoczenia Pierwszej Damy, jaka jest naprawdę

O tym się mówi: Polacy nie będą zadowoleni, służby sanitarne zdecydowały się na ważny krok. Istotne ograniczenia nad morzem