Turyści w tym roku nie mają szczęścia do wypoczynku nad Bałtykiem. W czwartek sanepid zdecydował się zamknąć aż osiem kąpielisk nad morzem. Powód jest coraz częstszy i nie chodzi tu koronawirusa.

Niestety, ta sytuacja nie jest łatwa do plażowiczów – zarówno przyjezdnych, przyjeżdzających nad może na urlop, a także dla tubylców, którzy tłumnie korzystają z uroków lata i chętnie kąpią się w Bałtyku. Jednak służby sanitarne są nieugięte i dowodzą, że wchodzenie do wody w tym momencie jest skrajnie niebezpieczne! O co chodzi? Powodem zamknięcia kolejnych ośmiu kąpielisk w województwie pomorskim są sinice!

Sinice w Bałtyku! Sanepid zamyka kolejne kąpieliska, istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia plażowiczów

Niestety, zakwit sinic to coraz częstszy problem nad polskim morzem i właśnie z tego powodu Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w porozumieniu z GIS zdecydowała się na odizolowanie i zamknięcie aż ośmiu kąpielisk na terenie województwa pomorskiego.

Choć to kiepska informacja dla turystów i plażowiczów to do zakazu trzeba się zastosować.

Jego złamanie grozi bowiem poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Wejście do wody skażonej przez sinice wiąże się z wystąpieniem wysypki i pokrzywki na skórze, zapalenie spojówek, a napicie się poważnymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego.

Dla alergików i osób szczególnie wrażliwych bliskie spotkanie z sinicami może się skończyć dramatycznie! Lepiej nie ryzykować.

Jakie mogą wystąpić dodatkowe objawy? Biegunka, wymioty, gorączka, bóle mięśni i stawów i łzawienie oczu.

Niestety, zakwitowi sinic w tym roku sprzyja wysoka temperatura, zarówno atmosferyczna, jak i samej wody morskiej.

Które kąpieliska zamknięto? Jak podaje serwis Wirtualna Polska, chodzi o plaże w Zatoce Gdańskiej.

Zakaz kąpieli został wdrożony na dwóch kąpieliskach w Gdyni: w Babich Dołach i Redłowie, kolejnych dwóch w Gdańsku Stegnie: Jelitkowo Klipper i Brzeźno, a także w Mikoszewie i Jantarze.

Jak informował portal "Życie": SKLEPY SIECI HANDLOWEJ ZAMKNIĘTE W SOBOTĘ? TAK, ALE WŁADZE ZREKOMPENSUJĄ TO W NIESPOTYKANY SPOSÓB, O CO CHODZI

Przypomnij sobie: BILL GATES ZASKOCZYŁ SWOIM STANOWISKIEM W SPRAWIE PANDEMII. WSZYSCY ZASTANAWIAJĄ SIĘ, SKĄD WZIĘŁA SIĘ KONKRETNA DATA

Portal "Życie" pisał również: SZYKUJĄ SIĘ POTĘŻNE KONTROLE, URZĘDNICY BĘDĄ SPRAWDZAĆ PRZESTRZEGANIE PRAWA. CHODZI O EPIDEMIĘ, MOŻNA DOSTAĆ NAWET DO 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH MANDATU