Ostatnie dni pokazały, że, wbrew słowom premiera, pandemia koronawirusa niestety nie jest „w odwrocie”, a Polska zmaga się z coraz poważniejszą sytuacją. Niestety, wielu z nas lekceważy obowiązujące zasady – umyślnie lub przez roztargnienie, zapominając o nich.

To stwarza ogromne zagrożenie, a niemal każdego dnia Ministerstwo Zdrowia przedstawia raport, w którym dochodzi do pobicia rekordu zarażeń, co nie jest dobrą informacją. Właśnie dlatego do akcji po urlopie wkroczył minister zdrowia.

Czy nowe obostrzenia obejmą całą Polskę?

Łukasz Szumowski odwiedził radiową Jedynkę, gdzie opowiadał o obecnej sytuacji i przedstawił możliwe rozwiązanie. Jak podaje Radio ZET, nie jest to optymistyczny scenariusz, jednak może okazać się, że nie będzie miejsca na jakiekolwiek poluzowanie nowych zasad.

Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

- To zarażanie się człowieka od człowieka zwiększyło się, jeszcze nie w sposób dramatyczny, ale jednak - zauważa. Jak podkreślił, jest to w dużej mierze spowodowane „pewną beztroską - zmniejszone dystansowanie się, brak maseczek oraz wesela, imprezy rodzinne i kluby, które nie powinny działać, a działają”.

Według ministra zdrowia obecnie koronawirus jest problemem punktowym, „ale to, czy rozniesie się na całą Polskę, to pytanie zasadnicze.

- Im bardziej ludzie będą lekceważyć zasady sanitarne, tym bardziej te strefy czerwone rozleją się na mapie, aż w końcu na cały kraj i będziemy mieli istotne obostrzenia w całej Polsce – ostrzegł.

Dodał, że kolejne dni pokażą, czy obostrzenia są przestrzegane. „Jest szansa, że utrzymamy mniejsze wzrosty zachorowań”, podkreślał.

Łukasz Szumowski. Źródło: infodent24.pl
Łukasz Szumowski. Źródło: infodent24.pl
Łukasz Szumowski. Źródło: infodent24.pl

Jak twierdzi, na wzrost zachorowań nie mają wpływu wakacyjne wyjazdy, według danych „to raczej są imprezy i duże spotkania”. Należy jednak pamiętać, by na każdej wycieczce przestrzegać wszystkich zasad.

Należy pamiętać, że w Polsce wprowadzono już „czerwone” i „żółte” strefy, w których obostrzenia są bardziej rygorystyczne niż w innych powiatach. Znajdują się one na terenach województw: łódzkiego, małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz wielkopolskiego.

Przypomnij sobie o… ZNANY RAPER ZOSTAŁ OJCEM CHRZESTNYM! POPKA SPOTKAŁ WIELKI ZASZCZYT, POPROSIŁ GO O TO ZNANY AKTOR

Jak informował portal Życie: DOM MARYLI RODOWICZ ZACHWYCA. FANI POD OGROMNYM WRAŻENIEM [ZDJĘCIA]

Portal Życie pisał również o… ZUS WZNAWIA WYSYŁANIE UBEZPIECZONYCH NA REHABILITACJE. KTÓRE SANATORIA ZNALAZŁY SIĘ NA LIŚCIE