Jak podaje portal "Lelum", 6 sierpnia w Sejmie przed połączonymi izbami Parlamentu Andrzej Duda złożył przysięgę oraz wygłosił orędzie inagurujące jego drugą kadencję na stanowisku Prezydenta RP. Na uroczystości pojawił się tylko jeden z byłych prezydentów, Aleksander Kwaśniewski. Pozostali nie pojawili się. Do całej sytuacji postanowił się odnieść Andrzej Duda. Co powiedział?

Andrzej Duda o zachowaniu Aleksandra Kwaśniewskiego

Na inauguracji drugiej kadencji Andrzeja Dudy nie pojawiło sie wielu czynnych i byłych już polityków, a wśró nich także poprzedników obecnego prezydenta. Jedyną byłą głową państwa, jaka się pojawiła był Aleksander Kwaśniewski. Do jego pojawienia się Andrzej Duda odniósł się w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim z Polsat News.

"Jestem wdzięczny prezydentowi za ten bardzo propaństwowy gest jego obecność dzisiaj. Odbieram to także jako gest pewnej serdeczności, solidarności między prezydenckiej ze mną. Bardzo się cieszę, że był, pokazał klasę i to, że polskie państwo jest ważniejsze niż różnice w poglądach, bo różnice w poglądach są i będą, a państwo polskie musi trwać, musi się rozwijać" - powiedział Andrzej Duda.

YouTube

Aleksander Kwaśniewski na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Wiele osób zaskoczył także powód, dla którego Aleksander Kwaśniewski postanowił wziąć udział w inauguracji drugiej kadencji prezydenta Andrzeja Dudy. Były prezydent powiedział, że na jego decyzję wpłynęło trzy rzeczy.

"Z trzech powodów, z szacunku dla państwa polskiego, z szacunku dla urzędu prezydenta, który sam pełniłem i z szacunku dla wyborców, wszystkich wyborców, tych 21 milionów, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyborach. Oni muszą wiedzieć, że doceniamy, i ich, i ich wybór" - powiedział Aleksander Kwaśniewski.

YouTube

Jak oceniacie zachowanie Aleksandra Kwaśniewskiego oraz pozostałych poprzedników Andrzeja Dudy?

To też może cię zainteresować: 7 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia opublikowało niewiarygodnie złe wiadomości. Czeka nas kolejna fala strachu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W ciągu weekendu czeka nas upalna pogoda. IMGW wydał ostrzeżenia, jakich temperatur można się spodziewać

O tym się mówi: Trwają poszukiwania 12-letnej Nikoli Korzeniewskiej. Dziewczynka ma problemy ze zdrowiem i może wymagać pomocy medycznej