W najbliższym czasie Polacy muszą mieć się na baczności. Wydano ostrzeżenie dla aż 12 województw. Jak informuje portal Pikio, TVN ostrzega ich mieszkańców przed niebezpieczeństwem.

Chodzi o pogodę – w 12 województwach wyznaczono pomarańczową strefę, która oznacza ogromne upały – od 29 do aż 32 stopni Celsjusza. Wygląda na to, że lato postanowiło wrócić w pełni i zafundować nam prawdziwy ukrop.

Ogromne upały w najbliższych godzinach

Według meteorologów z TVN Meteo szykują się prawdziwe upały, które mogą być trudne do przetrwania i wręcz niebezpieczne. Ostrzeżenie od przedstawicieli Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczy mieszkańców 12 polskich województw.

Upał. Źródło: poranny.pl
Upał. Źródło: poranny.pl

Mało tego, są to ostrzeżenia drugiego stopnia. Które województwa mają mieć się na baczności? Jest to: dolnośląskie, lubuskie, lubelskie, łódzkie, wielkopolskie, opolskie, mazowieckie, zachodniopomorskie, śląskie, świętokrzyskie, podkarpackie i małopolskie.

To właśnie tam w dzień może dojść do temperatur rzędu 29, a nawet 32 stopni Celsjusza! Wytchnienie przyjdzie nocą – wtedy odnotujemy spadki temperatur, najniższe będą wynosiły 16 stopni. Taka pogoda będzie utrzymywała się przez cały weekend.

Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube
Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube
Pogoda zrobi się naprawdę gorąca. Źródło: Youtube

Właśnie dlatego warto pamiętać, jak zachowywać się podczas upałów. Podstawowe zasady to przede wszystkim dbanie o nawodnienie, czyli picie dużych ilości wody, a także unikanie przebywania na słońcu przez dłuższy czas, noszenie nakryć głowy i stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Pomoże nam także lekkie ubranie.

Jeśli mamy taką możliwość, warto zostać w domu i zasłonić rolety, żaluzje lub zasłony, tak, by nieco wychłodzić mieszkanie. Nie powinno się spożywać dużych ilości alkoholu, by nie doprowadzić do odwodnienia, oraz nie podejmować ciężkiego wysiłku fizycznego. Nie zapominajmy również o zadbaniu o czworonożnych przyjaciół.

Przypomnij sobie o… PRZEPOWIEDZIAŁ WYDARZENIA W BEJRUCIE. DALSZY CIĄG WIZJI PRZERAŻA. CZY MAMY SIĘ CZEGO BAĆ

Jak informował portal Życie: DZIADEK SIEDZIAŁ W DOMU OPIEKI I PŁAKAŁ. MIAŁ 80 LAT I WSZYSCY JEGO KREWNI GO ZDRADZILI. ŻYCIE NIE DAWAŁO POWODÓW DO RADOŚCI

Portal Życie pisał również o… NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O RYSZARDZIE KOTYSIE. CO DZIEJE SIĘ Z UWIELBIANYM PRZEZ WIDZÓW PAŹDZIOCHEM