Jak podaje portal "Lelum", wiele osób spotkało się z sytuacją, w której po odebraniu dzwoniącego telefonu z nieznanego numeru w słuchawce panowała tylko cisza. Nigdy nie powinniśmy oddzwaniać na takie numery, tym bardziej jeśli nie sprawdziwym go wcześniej na ważnej liście. Popełnienie błędu może nas słono kosztować.

Głuche telefony

Po raz kolejny Polacy odbierają głuche telefony. Wciąż wiele osób próbuje oddzwaniać na te numery, co może się wiązać z kosztownymi konsekwencjami. Jak zabezpieczyć się przed tego rodzaju oszustwami? Są numery, które w sposób szczególny powinny wzbudzić naszą czujność i ostrożność.

O oszustwie określanym jako głuche telefony głośno było już przed laty. Po chwili spokoju, ta zdawać by się mogło przestarzała forma oszustwa znów jest stosowana przez oszustów. Dlatego powinniśmy zachować ostrożność widząc nieznany numer wyświetlający się na ekranie naszego telefonu.

Jest to szczególnie niebezpieczne teraz, kiedy w związku z pandemią koronawirusa dużo osób pracuje zdalnie lub zdalnie przeprowadza rekrutację do pracy. Także i w takich przypadkach powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania.

YouTube

Fałszywe połączenia i numery telefonów

Oszuści liczą, że po głuchym telefonie odbierające je osoby oddzwonią, żeby dowiedzieć się kto dzwonił. Taki ruch może nas słono kosztować. Na jakie numery szczególnie należy uważać? Podejrzane numery bardzo często przypominają numery stacjoarne, w których pierwsze cyfry to numery kierunkowe miast np. 12 Kraków czy 17 Rzeszów. Faktycznie są to jednak numery zagraniczne.

Zdarza się, że dzwoniący głuchy telefon nie różni się niczym od numerów komórkowych. Wówczas przed oddzwonieniem warto wpisać numer do przeglądarki internetowej lub na specjalnych stronach, które mają pomóc zweryfikować rozmówcę (np. nieznanynumer.pl). Poświęcenie kilku minut na sprawdzenie numeru może ochronić nasze portfele.

YouTube

Zdarzyło się wam odebrać taki telefon lub na niego oddzwonić?

To też może cię zainteresować: Na horyzoncie kolejne podwyżki. Polacy nie będą zadowoleni z takiego obrotu spraw

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ojciec Andrzeja Dudy zdradził plany prezydenta na drugą kadencję. Czego możemy się spodziewać

O tym się mówi: Kierowców czekają poważne zmiany? Przegląd samochodu będzie wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczas