Wygląda na to, że obostrzenia dotyczące koronawirusa jeszcze przez długi czas pozostaną z nami. Teraz, gdy sytuacja robi się bardziej napięta (rekord zarażeń w Polsce po raz kolejny został pobity), władze próbują utrzymać sytuację pod kontrolą – na tyle, by nie dopuścić do sytuacji, jakie miały miejsce we Włoszech czy, w skrajnym przypadku, do tego, co dzieje się np. w Brazylii.

Właśnie dlatego trwają dyskusje na temat panujących obostrzeń oraz ewentualnego wprowadzenia nowych. W tym wszystkim ważnym elementem dyskusji jest robienie zakupów – jak wiadomo, to konieczne czynności, należy natomiast pamiętać, że przebywanie w sklepie niesie ze sobą ryzyko zarażenia, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że często dotyka się tych powierzchni, które uprzednio były dotykane przez wiele osób – nie wiadomo, czy zdrowych.

Koronawirus w sklepie. Źródło: infoilawa.pl
Koronawirus w sklepie. Źródło: infoilawa.pl

Istotne informacje dotyczące obostrzeń w sklepach

Jak podaje Biznes Info, obecnie zakupy mogą być niebezpieczne. Tym bardziej, że Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, ujawnił, że powoli w Polsce odkrywa się „sklepowe ogniska zakażeń”. Postanowił wystosować apel do Polaków.

Zakupy. Źródło: viva.pl
Zakupy. Źródło: viva.pl
Zakupy. Źródło: viva.pl

- Apeluję ponownie: jesteśmy w sklepie, to jest pomieszczenie zamknięte, mamy obowiązek założyć maseczkę. Niestety, dzisiaj przynajmniej połowa osób w sklepach nie nosi maseczek. I zaczynają się pojawiać ogniska – mówił.

- Klienci nie przywiązują wagi do maseczek, bo widzą, że ekspedienci i właściciele sklepów nie wymagają tego od nich – dodał. Dał do zrozumienia, że dezynfekcja dłoni i noszenie maseczek są absolutnie wymagane ze względu na fakt, że w Polsce wciąż panuje pandemia.

Co więcej, ścisłe przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego to jedyny sposób na to, by ograniczyć zarażanie na zakupach. Jeśli w sklepie dojdzie do zarażenia, na kwarantannę skieruje się nie tylko konsumentów, ale także cały personel sklepu.

Przypomnij sobie o… PREZES JAROSŁAW KACZYŃSKI NA URLOPIE. Z KIM SZEF PIS SPĘDZA CZAS WOLNY

Jak informował portal Życie: 120 TYSIĘCY SENIORÓW ZYSKA NAWET DO KILKUDZIESIĘCIU TYSIĘCY ZŁOTYCH? CHODZI O WYRÓWNANIA ŚWIADCZEŃ Z ZUS

Portal Życie pisał również o… MINISTERSTWO ZDROWIA PODAŁO NAJNOWSZY RAPORT DOTYCZĄCY ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. REKORDOWY WZROST