Jak podaje portal "Pikio", sanepid w ostatnim czasie nie może narzekać na brak pracy. Wszystko za sprawą pandemi koronawirusa. W związku z zagrożeniem zarażenia wirusem SARS-CoV-2 poszukiwani są uczestnicy mszy w jednym z polskich kościołów.

Apel sanepidu

Sanepid w Piotrkowie Trybunalskim zaapelował do grupy osób o pilne zgłoszenie się do stacji sanitarno-epidemiologicznej w związku z faktem, że były narażone na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Sytuacja jest naprawdę poważna.

Opublikowany przez sanepid apel dotyczy wiernych, którzy brali udział w mszy 19 lipca w kościele po wezwaniem św. Jakuba. Powinni oni niezwłocznie skontaktować się z Sanepidem w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie uzyskają informacje o tym, jak dalej postępować.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim prosi o telefoniczne zgłaszanie się do PSSE w Piotrkowie Tryb. osób, które uczestniczyły we Mszy Świętej Trydenckiej i przystępowały do Komunii Św. w kościele pw. św. Jakuba "FARA" ul. Krakowskie Przedmieście 2 w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 19.07.2020r. o godz. 19.00" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie łódzkiego sanepidu.

Pixabay

To już kolejne ognisko

Osoby, które brały udział we wskazanej w apelu mszy świętej byli narażeni na zarażenie wirusem SARS-CoV-2, gdyż w nabożeństwie uczestniczyła osoba z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Nie należy tego lekceważyć.

"Prosimy osoby o pilne zgłaszanie się w dniach od 29.07.2020r. do 31.07.2020r. pod nr telefonu 661-616-805 oraz w dniach od czwartku do piątku w godz. 7.30 -15.00 pod numer tel. 44/647-76-26, 44/649-50-63, 44/647-64-98. Z uwagi na powagę sytuacji proszę potraktować sprawę jako PILNĄ!" - podkreślają urzędnicy sanepidu.

Pixabay

Uczestniczyliście w tej mszy? A może znacie kogoś, kto brał w niej udział?

To też może cię zainteresować: Czy dzieci wrócą do szkół? Prezes ZNP: "Nad organizacją zajęć szkolnych powinniśmy pracować od marca tego roku. Takich działań nie było w ogóle"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: M jak miłość. Cichopek opowiada o całowaniu Mroczka. To nie było miłe uczucie

O tym się mówi: Ważne zmiany ogłosiło właśnie Ministerstwo Zdrowia. Wielu Polaków odetchnie z ulgą. O co chodzi