Jak podaje "Pikio", jedno z najbardziej uporczywych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa zostanie wkrótce zniesione.

Ministerstwo Zdrowia znosi kolejny zakaz

Dobra wiadomość dla wielu Polaków, w którym decyzję Ministerstwa Zdrowia utrudniły dostęp do wielu świadczeń medycznych, a niektóre z nich wręcz uniemożliwiły. Już od 4 czerwca bieżącego roku Polacy potrzebujący rehabilitacji będą mogli ją kontynuować. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.

YT

Wielu Polaków dotkliwie odczuło utrudnienia związane z korzystaniem z pomocy lekarza. Trudno jest dostać się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu, a na spotkanie ze specjalistą, którego usługi refunduje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, trzeba bardzo długo czekać. Natomiast osoby potrzebujące rehabilitacji, często są w opłakanym stanie, czego przykładem jest jedna ze znanych wokalistek.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił jednak dobrą wiadomość. Już za parę dni ta zła sytuacja ma się poprawić, jak zapewnia rzecznik Paweł Żebrowski.

Osoby skierowane na rehabilitację w systemie stacjonarnym, czyli na całodobowy pobyt w ośrodku, dostaną z ZUS zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą wraz z ulotką. Po jego otrzymaniu powinny skontaktować się z ośrodkiem i podać swój aktualny numer telefonu. Ośrodek rehabilitacyjny poinformuje o wystawionym zleceniu na badanie - teście w kierunku koronawirusa.

Każdy pacjent, którego wynik testu na koronawirusa wyjdzie negatywny, będzie mógł skorzystać z wyjazdu rehabilitacyjnego. Warunkiem jest, aby badanie wykonać sześć dni przed planowanym wyjazdem.

YT

Nie dotyczy to osób, których turnus rehabilitacyjny odbywa sie w miejscu zamieszkania. Ci pacjenci nie są zobowiązani do wykonywania testu, a zamiast tego, uzbroją się w zakrycie nosa i ust, oraz ochronne rękawiczki.

Co sądzisz o takim rozwiązaniu?

O tym się mówi: Gdańsk: zatrzymano prezesów jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Co się stało

Zerknij tutaj: Nadchodzi okres wakacyjnych wyjazdów. Czy możemy się spodziewać wzrostu zakażeń