Choć tydzień rozpoczął się naprawdę słonecznie, już dziś nad Polską pojawią się niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Pogoda także nie będzie nas oszczędzać. Poniedziałkowy upał, który osiągał aż 33°C, towarzyszył będzie nam także we wtorek. Co więcej, synoptycy ostrzegają. Nad Polska pojawia się naprawdę niebezpieczne e burze. Wymienionym zjawiska atmosferycznym towarzyszu będzie także wiatr. Choć głównie będzie on umiarkowany miejscami będzie on naprawdę duży. W czasie burzy jego prędkość może osiągnąć nawet 90 km/h.

IMiGW wydał ostrzeżenia 1-go stopnia

Jak się okazuje wtorkowy wieczór przyniesie ze sobą prawdziwe anomalie pogodowe. Jak przekazują eksperci z instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Polsce pojawił się gwałtowne burze którym towarzyszyć będą porywiste wiatry. Sytuacja będzie naprawdę niebezpieczna. W związku z tym zdecydowano się na wydanie ostrzeżenie 1-go stopnia dla aż pięciu województw oraz 2-go dla dwóch.

Burza
Burza
Burza

Ostrzeżenie 1-go stopnia dotyczy województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i zachodniej części opolskiego.

Drugiego stopnia w: łódzkiego i na wschodniej części Opolszczyzny.

-Uwaga, wieczorem i w nocy burze z gradem, intensywne opady deszczu, a także silne porywy wiatru, głównie na południu Polski. Opad miejscowo może wynieść 60 mm, a porywy wiatru mogą lokalnie dochodzić do 110 km/h - czytamy w opublikowanym na Twitterze komunikacie IMGW.

Jak informował portal "Życie": WYDAŁO SIĘ, O CZYM I JAK ROZMAWIAJĄ ZE SOBĄ ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI CZŁONKOWIE RODZINY KRÓLEWSKIEJ. MOCNE SŁOWA, POUFNE INFORMACJE WYSZŁY NA JAW