Teraz, w dobie pandemii koronawirusa, wielu Polaków straciło pracę ze względu na sytuację gospodarczą w kraju. Sporo osób znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Rząd próbuje wspomóc tych, którzy potrzebują wsparcia, na różne sposoby.

W ostatnim czasie zaplanowano m.in., że ci, którzy znaleźli się w gorszej sytuacji, mogli liczyć na dodatkowe pieniądze w wysokości 4200 zł. Dodatek solidarnościowy, o którym mowa, bywa także nazywany „dudowym” ze względu na fakt, że sam pomysł wyszedł od prezydenta Andrzeja Dudy.

Polacy mogą liczyć nawet na 1400 zł dodatku. W jaki sposób z niego skorzystać

Dodatkowe pieniądze są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko wiedzieć, co zrobić, by je otrzymać. To bardzo proste!

Andrzej Duda/screen Facebook
Andrzej Duda/screen Facebook
Andrzej Duda/screen Facebook

Dodatek solidarnościowy przeznaczony jest dla tych, których dotknęła pandemia koronawirusa. Sierpień jest ostatnim miesiącem, w którym można liczyć na dodatkową gotówkę.

Jak podaje Biznes Info, przysługiwał on od 1 czerwca 2020 roku przez maksymalnie trzy miesiące. Ci, którzy mogą dostać „dudowe”, to Polacy, którzy po 15 marca otrzymali wypowiedzenie umowy o pracę bądź ci, których umowy o pracę wygasły po wspomnianym terminie. Dodatkowym warunkiem jest również posiadanie ubezpieczeń społecznych z tytułu umowy o pracę przez minimum 60 dni w 2020 roku. Wsparcie nie obejmie osób, które rozwiązały umowę o pracę za porozumieniem stron.

Otrzymuje się dodatek najwcześniej za miesiąc, w którym złożyło się dokumenty. Oznacza to, że ci, którzy będą się o niego ubiegać w sierpniu – dostaną 1400 złotych.

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

Co więcej, z dodatku solidarnościowego mogą skorzystać także ci, którzy zdążyli zarejestrować się w urzędzie pracy jako bezrobotni – z zastrzeżeniem, że w tym okresie nie będą pobierać zasiłku dla bezrobotnych ani stypendium na szkolenia.

Złożenie wniosku jest niezwykle proste – możliwe jest to zrobienia jedynie elektronicznie, należy skorzystać z portalu Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Termin na wypłacenie pieniędzy to 7 dni od wyjaśnienia ostatniej okoliczności niezbędnej do przyznania dodatku.

Przypomnij sobie o… NAJNOWSZE DONIESIENIA PŁYNĄ Z MINISTERSTWA ZDROWIA. STATYSTYKI ZAKAŻEŃ NIE NAPAWAJĄ WAKACYJNYM OPTYMIZMEM

Jak informował portal Życie: SKANDALICZNE ZACHOWANIE WŁAŚCICIELI PSA: ZOSTAWILI ZWIERZĘ W SAMOCHODZIE W PEŁNYM SŁOŃCU. KONIECZNA BYŁA INTERWENCJA

Portal Życie pisał również o… KRAKÓW: ZNANY JEST FINAŁ SPRAWY RODZINY, KTÓRA NIE CHCIAŁA SIĘ PODDAĆ KWARANTANNIE. POTRZEBNA BYŁA INTERWENCJA POLICJI