Program 500 plus ma wielu sprzymierzeńców oraz równie wielu przeciwników. Wprowadzony przez rząd PiS prorodzinny program socjalny wciąż nie doczekał się waloryzacji, przez co, biorąc pod uwagę rosnącą inflację, wypłaty, które Polacy otrzymują każdego miesiąca, są coraz mniej warte.

Wszystko jednak wskazuje na to, że osoby, które korzystają w 500 plus, doczekają się dodatkowych pieniędzy – otrzymają świadczenie w podwójnej wysokości. Takie zapisy znalazły się w nowej ustawie.

Podwójne 500 plus. Kiedy i dla kogo?

Jak przypomina Super Express, 500 plus jest dodatkiem, który otrzymują Polacy „na każde dziecko”. Celem wypłacania wspomnianych kwot jest pomoc rodzinom, dostarczenie im dodatkowej gotówki po to, by zmniejszyć poziom ubóstwa w Polsce oraz choć częściowe wyrównanie szans dzieci z rodzin zamożniejszych i mniej zamożnych.

Pieniądze. Screen:Twitter
Pieniądze. Screen:Twitter
Pieniądze. Screen:Twitter

I choć co jakiś czas wprowadzane są kolejne zmiany programu, między innymi zniesienie kryterium dochodowego, to beneficjenci 500 plus wciąż nie doczekali się waloryzacji. Coraz częściej mówi się o tym, że obecnie 500 złotych jest warte sporo mniej niż w 2016 roku.

Jednak wygląda na to, że rodziny korzystające z 500 plus będą mogły doczekać się dodatkowych pieniędzy, co może wynagrodzić im fakt otrzymywania kwot, które wystarczają na coraz mniej.

Rząd przyjął ustawę dotyczącą wprowadzenia Polskiego Bonu Turystycznego. To właśnie w niej znajduje się zapis, który spodoba się beneficjentom 500 plus.

Na początku mówiło się o tym, że pieniądze na wakacje dostanie każdy, kto zarabia mniej niż średnia krajowa. Jednak później prezydent Andrzej Duda zasugerował, że bony powinny trafić do dzieci.

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

Zadecydowano o zastosowaniu tego drugiego kryterium – bon będzie dodatkiem dla „każdej osoby mającej w dniu wejścia w życie ustawy przyznane prawo do świadczenia wychowawczego”, tzn. 500 plus i tym podobnych.

I choć bon turystyczny trzeba będzie wykorzystać na ściśle określone cele, to oznacza to, że beneficjenci 500 plus jednorazowo otrzymają aż 1000 złotych na dziecko.

Przypomnij sobie o… POGODA W PONIEDZIAŁEK MOŻE BYĆ BARDZO NIEBEZPIECZNA. MIESZKAŃCY NIEKTÓRYCH REGIONÓW POWINNI SZCZEGÓLNIE UWAŻAĆ. WYDANO ALERTY TRZECIEGO STOPNIA

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: POGODA NA POCZĄTEK TYGODNIA. CO NAS CZEKA OPRÓCZ OPADÓW

Portal Życie pisał również o… AGNIESZKA CHYLIŃSKA ZNÓW JEST SZCZĘŚLIWA? POJAWIŁA SIĘ NADZIEJA DLA ZWIĄZKU ARTYSTKI