Ciepłownia geotermalna to jeden z największych projektów, jakich podjął się ojciec Tadeusz Rydzyk. Jak się okazuje, prace są już na ukończeniu i niedługo inwestycja ma zacząć działać!

Prace są na ukończeniu!

- W Geotermii Toruń pierwszy otwór wykonano w 2008 roku. Ciepłownia stoi, więc mamy nadzieję, że rozruch będzie we wrześniu - poinformował główny projektant Geotermii Toruń, a zarazem prezes firmy Pro - Invest Solution - dr inż. Piotr Długosz.

- Jest to wielkie bogactwo. Świętej pamięci prof. Jan Szyszko zawsze promował geotermię, jako nasze polskie źródło energii. (…) W Toruniu robimy na razie instalacje na dwóch otworach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wywiercić kolejne i multiplikować tę ciepłownię - wyjaśnił.

Jak informuje portal Wirtualna Polska, elektrociepłownia będzie dostarczać ciepło do około 20% wszystkich mieszkań oraz domów na terenie Torunia. Co więcej. jej uruchomienie spowoduje, że znany polski redemptorysta zostanie partnerem koncernu PGE, który należy obecnie do rządu.

Źródło: nowosci.com.pl

Duże opóźnienie!

Pierwsze plany wskazywały, że elektrociepłownia zostanie uruchomiona już z styczniu bieżącego roku, zmiany zostały jednak spowodowane tym, że Fundacja Lux Veritatis nie mogła porozumieć się z PGE.

- Mamy wydzieloną część miasta, której będziemy dostarczać tylko czystą energię, bez żadnej emisji. A moglibyśmy jej dostarczać przynajmniej dwukrotnie więcej. Czyli emisja CO2 byłaby o wiele niższa, gdyby to przełożyć na certyfikaty i kwoty, które trzeba płacić. My ileś lat negocjujemy warunki sprzedaży ciepła do sieci ciepłowniczej. Niestety sieci ciepłownicze w Toruniu nie są własnością miasta, tylko są własnością wytwórcy ciepła i tutaj jest konflikt interesów - wyjaśniła dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis - Lidia Kochanowicz - Mańk.

Źródło: fsspx.news/

Jak informował portal "Życie": BĘDĄ ZMIANY W SPRAWIE KONTROLI FOTORADARU? RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH Z APELEM, BY NIE ZMUSZAĆ DO DONOSZENIA NA SAMEGO SIEBIE

Przypomnij sobie: JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH RODZIN NA ŚWIECIE MA NOWEGO CZŁONKA. KOBIETA URODZIŁA 22 DZIECKO, TO CÓRKA. CZY JUŻ PLANUJĄ KOLEJNE DZIECKO

Portal "Życie" pisał również: TRZEBA UWAŻAĆ NA OSZUSTWA NA „BON TURYSTYCZNY”. WIELE PRZYPADKÓW, POLSKIE WŁADZE I POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA MÓWIĄ – NIE DAJMY SIĘ ZWIEŚĆ