Banki co jakiś czas wprowadzają nowości w swoich ofertach lub w systemie funkcjonowania, dlatego też raz na jakiś czas ich systemy nie są aktywne, a niedyspozycja ta spowodowana jest modernizacją.

Prace modernizacyjne w niektórych bankach mogą rozpocząć się już jutro. W związku z tym Polacy będą musieli przygotować się na utrudnienia, które zostaną mi spowodowane już niebawem.

Bank, aplikacja. Screen: YouTube
Bank, aplikacja. Screen: YouTube
Bank, aplikacja. Screen: YouTube

Jak zapewniają największe polskie banki, niektóre z form płatności będą niemożliwe. Klienci banku w będą musieli tak zaplanować swoje działania, aby zdążyć przed pracami modernizacyjnymi. Na szczęście banki zdecydowały się podać konkretne daty, których wykonywanie określonych operacji nie będzie możliwe.

Prace serwisowe w polskich bankach

Mowa tutaj o większości polskich banków: PKO BP, BNP Paribas, Alior Bank, Millennium, Pekao, mBank czy Getin Banku.

Każdą z ww. placówek zamierza w weekend przeprowadzić modernizację swoich systemów. Jak się okazuje podczas trwania prac modernizacyjnych pełne funkcjonowanie w serwisie będzie mocno utrudnione. To bardzo ważna informacja dla klientów banków. Należy pamiętać o tym, by wszystkie potrzebne sprawy załatwić już dziś i nie zostawiać ich na ostatnią chwilę. Mowa tutaj o zakupach czy zapłaceniu najpotrzebniejszych rachunków.

Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube

Klienci banku BNP Paribas utrudnione korzystanie z usług banku już w piątek od godziny dwudziestej pierwszej. Nie będzie można wówczas zalogować się na stronę banku. Utrudnienia potrwają aż do godziny 3 nad ranem w sobotę. Jeśli chodzi o Alior bank, rozpocznie on swojej pracy w sobotę o godzinie dwudziestej trzeciej. Klienci nie będą mogli korzystać z bankowości mobilnej. Utrudnienia potrwają 24 h.

Jeżeli chodzi o bank PKO BP oraz jego odnogę Inteligo, tam prace rozpoczną się o godzinie 02:30 i potrwają do godziny 4 nad ranem. W tym czasie klienci banku w nie będą mogli korzystać z zakupów internetowych. Jeśli chodzi o bank Pekao SA prace systemowe rozpoczną się już w piątek o godzinie dwudziestej pierwszej i po trwają najdłużej, bo aż do godziny 5 nad ranem w niedzielę. Z Mileną prace serwisowe potrwają od godziny 00:30 do 03:30 nad ranem w sobotę. Wyłączone zostaną wówczas płatności BLIK oraz przelewy natychmiastowe.

Jak informował portal "Życie": BĘDĄ ZMIANY W SPRAWIE KONTROLI FOTORADARU? RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH Z APELEM, BY NIE ZMUSZAĆ DO DONOSZENIA NA SAMEGO SIEBIE