Według portalu "pikio.pl", niewiele mówiąca o swojej rodzinie pierwsza dama Agata Duda, nie utrzymuje dobrych relacji ze swoim bratem Jakubem Kornhauserem. Opowiedział prasie dlaczego.

Prywatne sprawy rodzinne przekazał prasie

Ich kiepska relacja według doniesień medialnych ma podłoże polityczne. Jak donoszą różne media, Agata Kornhauser-Duda i jej brat Jakub, od lat ze sobą nie rozmawiają. Znany w środowisku akademickim brat pierwszej damy, jest literaturoznawcą, krytykiem literackim, poetą, tłumaczem, oraz eseistą.

YT

Przez wiele lat WYKŁADAŁ nauki humanistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mimo faktu, że wiele można znaleźć na jego temat w internecie, że podobnie jak siostra, Trudni się nauczaniem, nie jest z nią kojarzony.

Przed kilkoma laty, Jakub Kornhauser udzielił wywiadu "Gazecie Wyborczej", w którym opowiedział o tym, co pamięta z rodzinnych relacji.

Gdy byłem mały, obowiązywały w domu dwie narracje - jedna, że rodzina taty jest żydowska, druga, że austriacka. Bawiłem się tymi narracjami i dowolnie wymieniałem. Nazwisko Kornhauser - z końcówką er - jest przecież typowo austriackie. Nigdy nie miałem też problemu z tym, że mam żydowskich przodków, przeciwnie - był to dla mnie powód do dumy, szły za tym ciekawe historie, jak się okazało, również literackie.

Jak wówczas dodał, w jego ocenie wszelkie waśnie i powody chłodnych relacji między nim, a siostrą mają swe źródło w politycznej działalności jej męża, obecnego prezydenta Polski.

Nie zdziwię się, jeśli prezydent Duda stanie za to przed Trybunałem Stanu. Uważałem, że jest to samodzielny, racjonalnie myślący człowiek. Sądziłem, że będzie w stanie jako prezydent, który ma poważną legitymację społeczną, postawić na swoim. Ale z drugiej strony szczerze mu współczuję, bo widzę jak on się męczy.

Czy słyszeliście wcześniej o bracie pierwszej damy?

O tym pisaliśmy: Litania do św. Rosalii. Niezwykle skuteczna modlitwa chroniąca nasze zdrowie przed "morowym powietrzem"

Zerknij: Pandemia nie w smak królowej Elżbiecie II. Historyczna sytuacja, trzeba było odwołać kluczową uroczystość na brytyjskim dworze