Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, 380 nowych, potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem pojawiło się w Polsce. W sumie liczba zakażonych od początku wybuchu epidemii w kraju wyniosła właśnie 41 162 osoby.

Resort zdrowia uaktualnia statystyki

Nie ulega wątpliwości, że Polacy odczuli dużą ulgę po zniesieniu wielu obostrzeń, jakie rząd wprowadził po ogłoszeniu w kraju stanu epidemicznego. Wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust nosa w zamkniętych pomieszczeniach ogólnodostępnych.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia na swoich mediach społecznościowych, smutną wiadomocią jest to, że zmarło kolejnych sześć osób.

Mamy 380 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw:śląskiego (113), małopolskiego (50), mazowieckiego (46), łódzkiego (33), wielkopolskiego (22), opolskiego (20), dolnośląskiego (18), podkarpackiego (17), warmińsko-mazurskiego (17), pomorskiego (13), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (7), zachodniopomorskiego (6), podlaskiego (5), lubuskiego (4), kujawsko-pomorskiego (2). ❗ Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem(wiek-płeć, miejsce zgonu): 88-K Poznań, 88-K Gorzów Wielkopolski, 69-M Warszawa, 80-M, 75-M, 69-K Zgierz. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. ➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 4️⃣1️⃣ 1️⃣6️⃣2️⃣/1 642 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Ponad to, resort podaje, że w ciągu doby wykonano już ponad 25,5 tyś. testów na koronawirusa.


Facebook/Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia przypomina o obowiązku zakrywania nosa i ust. Za nie przestrzeganie restrykcji, grożą poważne konsekwencje.

Co sądzicie o takim wzroście zakażeń?

O tym pisaliśmy: Odczaruj swoje życie, czyli kilka prostych sposobów na znalezienie ukrytego talentu

Zerknij też tutaj: Papież Franciszek zwrócił się do wiernych z ważnymi słowami. Co powiedział

Przypominamy o: W trakcie trwania programu na żywo w stacji TVN padły mocne słowa. To nagranie wywołało prawdziwą burzę w sieci