Sytuacja w Polsce skłoniła władze do podjęcia zdecydowanych kroków. W obawie przed powtórzeniem się włoskiego modelu pandemii koronawirusa bardzo szybko zastosowano środki mające pozwolić na zmniejszenie skali zarażeń.

Jednym ze środków było zamknięcie placówek oświatowych – przedszkoli, szkół oraz uczelni. Przedszkola oraz szkoły podstawowe dla uczniów klas I-III pod koniec roku szkolnego zostały ponownie otwarte, jednak starsi uczniowie oraz studenci do końca roku uczyli się zdalnie.

Cały czas trwają spekulacje na temat tego, w jakiej formie uczniowie będą uczyć się od września. Teraz Ministerstwo Edukacji Narodowej w końcu zajęło oficjalne stanowisko dotyczące tego zagadnienia.

Czy uczniowie pójdą do szkół od września?

Jeszcze na początku tego roku kalendarzowego nikt nie spodziewał się, że rok szkolny zakończy się w taki sposób. I choć mówi się o tym, że podjęte przez rząd decyzje były słuszne, to nie zmienia to faktu, że wielu uczniów już nie może doczekać się powrotu do szkół.

Dariusz Piontkowski. Źródło: Youtube
Dariusz Piontkowski. Źródło: Youtube
Dariusz Piontkowski. Źródło: Youtube

Jak przypomina Pikio, nauka zdalna to zupełna rewolucja w systemie edukacji. Jednak wszyscy zadają sobie pytanie, co przyniesie nowy rok szkolny. Ministerstwo Edukacji Narodowej w końcu wydało oficjalne oświadczenie, w którym określa, w jaki sposób będzie prowadzone nauczanie od września.

- Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół – opowiadał Dariusz Piontkowski, a na Twitterowym koncie MEN pojawił się także urywek wspomnianej wypowiedzi.

I choć uczniowie oraz nauczyciele chcieliby wrócić do szkół, wszyscy boją się drugiej fali zachorowań, o której tyle się mówi – ta może przyjść właśnie na jesień.

- Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS mógł szybko zareagować – deklaruje Dariusz Piontkowski.

Przypomnij sobie o… MAŁO KTO SPODZIEWAŁ SIĘ TAKICH DEKLARACJI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA POINFORMOWAŁ O NADCHODZĄCYCH ZMIANACH

Jak informował portal Życie: JOLANTA KWAŚNIEWSKA MIAŁA BARDZO PRZYKRY INCYDENT. PEWNE NAGRANIE WYCIEKŁO DO SIECI. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… DODATKOWE PIENIĄDZE DLA EMERYTÓW. TO NAPRAWDĘ DUŻA KWOTA. JAK JĄ UZYSKAĆ