Jak podaje portal "Fakt", 8-miesięczna dziewczynka zmarła nagle, a przyczyny jej zgonu zbada prokuratura. Rodzice obwiniają szpital, że nie udzielił dziecku pomocy. Placówka z kolei wskazuje, że matka dziewczynki sama zrezygnowała z wizyty w szpitalu. Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Łodzi. Trwają również badania mające wyjaśnić nagłą przyczynę zgonu niemowlęcia.

Tragiczna sytuacja

Do tragicznego zdarzenia doszło 3 czerwa pod szpitalem w Pleszewie. Pojawiła się takm kobieta z 8-miesięczną córeczką. Dziecko miało wysoką gorączkę, sięgającą 40 stopni. W związku z wprowadzonymi w związku z pandemią obostrzeniami, kobieta nie została wpuszczona na oddział.

Najpierw musiała odbyć rozmowę z pracownikiem szpitala przez wideodomofon, ostatecznie jednak wróciła do domu, nie wchodząc na oddział. Nazajutrz rano stan dziewczynki pogorszył się. Wezwano karetkę pogotowia. Podjęto się reanimacji, jednak niemowlęcia nie udało się uratować. Dziewczynka zmarła w szpitali w Jarocinie.

pleszew.naszemiasto.pl

Oświadczenie szpitala

"Jesteśmy wstrząśnięci. To niewyobrażalna tragedia dla tej rodziny, dlatego nie chcielibyśmy naszymi wypowiedziami potęgować bólu najbliższych. Jednak wiedząc, że rodzina (co zupełnie zrozumiałe) szuka odpowiedzi na pytanie - czy śmierci dziecka można było uniknąć – ma żal również do nas - chcielibyśmy podać kilka faktów" - poinformował Ireneusz Praczyk, rzecznik szpitala w Pleszewie.

"Z wyjaśnień ratownika medycznego wynika, że kobieta nie zdecydowała się na skorzystanie z pomocy lekarza SOR-u, ani też nocnej i świątecznej opieki lekarskiej, pomimo otwartych drzwi wejściowych w momencie zakończenia rozmowy. (...) Zapis video pokazuje, że po krótkiej rozmowie kobieta oddaliła się wraz z dzieckiem. Nagranie obrazuje też dobry stan dziecka, które jest przytomne, ruchliwe i nic nie wskazuje, że za kilkanaście godzin rozegra się dramat z tak tragicznym finałem" - czytamy w oświadczeniu.

zpleszewa.pl

Nie udało się jak na razie wyjaśnić przyczyn śmierci dziewczynki. Pełne wyniki sekcji zwłok będą znane w sierpniu.

Myślicie, że uda się rozstrzygnąć kto zawinił?

To też może cię zainteresować: Mężczyzna wpadł w istny szał. Pasażerowie byli przerażeni. Jakie konsekwencje zostaną wyciągnięte wobec wandala

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Znana aktorka w mocnych słowach o Kindze Dudzie. Jej wypowiedź wywołała zamieszanie, internauci kazali jej wyjechać z Polski

O tym się mówi: To jedne z najchętniej kupowanych produktów. Polacy nie zdają sobie sprawy z tego, co się w nich znajduje