Jak podaje portal "Styl", tragiczne w skutkach wydarzenie z udziałem Janusza Dzięcioła, miało miejsce w grudniu ubiegłego roku. Jadący samochodem 65-letni uczestnik programu "Big Brother" zderzył sie z pociągiem na przejeździe kolejowym w pobliżu swojego domu. Niestety mężczyzny nie udało sie uratowa. Prokuratura poinformowała o zakończonym śledztwie w sprawie. Jakie są jego wyniki?

Śledztwo prokuratury - ustalenia

Janusz Dzięcioł zginął na niestrzeżonym przejeździe w Białym Borze pod Grudziądzem. Dla jego bliskich i wielbicieli ta informacja była prawdziwym ciosem. Długo nie mogli uwierzyć, że to prawda. Zaraz po tragicznym wypadku zwycięzcy "Big Brothera" Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo. Jego wyniki przedstawiono pół roku po śmierci Janusza Dzięcioła.

Jak sie okazuje dramat Janusza Dzięcioła był wynikiem nieustąpienia pierwszeństwa. O szczegółach poinformowała prokuratura. "Do wypadku doszło w wyniku niezachowania ostrożności kierowcy i nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu pojazdowi szynowemu" - poinformowała prokurator rejonowa Agnieszka Reniecka w rozmowie z "Polska Times".

Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi, pojazdy, którymi się poruszali były w dobrym stanie technicznym.

YouTube

YouTube

Kim był Janusz Dzięcioł?

Janusz Dzięcioł wygrał pierwszą w naszym kraju edycję programu "Big Brother". Ten sympatyczny rolnik i strażnik miejski głosami widzów najbardziej zasłużył na wygraną ze wszystkich uczestników show.

Janusz Dzięcioł był posłem dwóch kadencji: VI i VII kadencji. Potem zdecydował się odejść z polityki i zaangażował się w pracę w ośrodku pomocy społecznej w Świeciu. W 2018 roku przeszedł na emeryturę.

YouTUBE

Spodziewaliście się takiego rozstrzygnięcia?

To też może cię zainteresować: Wykryto kolejne, duże ognisko koronawirusa. Zagrożeni są pacjenci przebywający na bardzo ważnych oddziałach szpitalny

Zobacz, o czym jeszce pisaliśmy w ostatnich dniach: Wyciek ropy w jednej z polskich miejscowości: odkryto jego zaskakujące przyczyny

O tym się mówi: Olga Tokarczuk wzięła udział we wczorajszych wyborach prezydenckich. Co zamanifestowała noblistka