Łukasz Szumowski jest osobą, na której barkach spoczywa wiele ważnych i odpowiedzialnych decyzji dotyczących codzienności Polaków, a także zachowania w szczególnych sytuacjach oraz podczas ważnych wydarzeń. Do takich z pewnością należą wybory prezydenckie.

Minister zdrowia odpowiada za decydowanie o tym, jaki reżim sanitarny będzie obowiązywał podczas głosowania. Przez pierwszą turą wyborów wydał rozporządzenie, którego ściśle przestrzegano w komisjach wyborczych. I choć zasady były jasne i klarowne, teraz uległy zmianie.

Łukasz Szumowski. Źródło: rp.pl
Łukasz Szumowski. Źródło: rp.pl
Łukasz Szumowski. Źródło: rp.pl

Łukasz Szumowski wydał rozporządzenie dotyczące wyborów

W rozporządzeniu Łukasza Szumowskiego pojawiły się ważne zmiany. Druga tura wyborów zbliża się wielkimi krokami – to już 12 lipca. Jak podkreśla portal Lelum, niektóre grupy społeczne będą mieć specjalne przywileje. Co zmieni się względem pierwszej tury wyborów?

7 lipca w godzinach porannych w Dzienniku Ustaw znalazło się zmienione rozporządzenie, które dotyczy drugiej tury wyborów prezydenckich 2020. Rozporządzenie wchodzi w życie dzień po opublikowaniu.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Okazuje się, że zmieniły się zasady dotyczące zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalach wyborczych. Po wprowadzeniu nowelizacji określono, kto ma pierwszeństwo przy oddawaniu głosu – są to osoby powyżej 60 roku życia, rodzice z dziećmi poniżej 3 roku życia, kobiety w ciąży, osoby z orzeczeniem niepełnosprawności i niemogące poruszać się samodzielnie.

Należy pamiętać o zakryciu nosa i ust w lokalu wyborczym, nie zmienia się też obowiązek dezynfekcji dłoni przy wejściu do lokalu. Nie trzeba mieć własnego długopisu, można skorzystać z tego, który dostępny jest na miejscu.

Inne zasady pozostają bez zmian.

Przypomnij sobie o… BEATA KOZIDRAK POSTANOWIŁA PRZERWAĆ MILCZENIE? CO TAKIEGO CHCE WYJAWIĆ GWIAZDA

Jak informował portal Życie: DON VASY W CENTRUM SKANDALU? GWIAZDOR SIĘ CIESZY, A INNI SĄ WKURZENI. CO SIĘ STAŁO

Portal Życie pisał również o… STYLISTKA CZYNI CUDA Z KLIENTAMI O SIWYCH WŁOSACH. JEDENAŚCIE NIESAMOWITYCH PRZEKSZTAŁCEŃ