Stale obserwujemy wzrost cen warzyw i owoców. Jakie kwoty przyjdzie nam niedługo zapłacić za sezonowe produkty?

Ceny przyprawiają o zawrót głowy!

Zużycie jabłek w naszym kraju jest niesamowicie duże. Jednak jak donosi portal Lelum.pl w tym roku sytuacja może się radykalnie zmienić. Wszystkiemu winne są ceny tych owoców, które potrafią zaskoczyć niejedną osobę.

Portal Super Express sprawdził ile obecnie trzeba zapłacić za kilogram jabłek. Jak się okazuje ceny wahają się od 5 do nawet ponad 7 złotych! To jedne z najwyższych odnotowanych cen za te owoce.

Rok temu za taką samą ilość jabłek trzeba było zapłacić 3,64 zł. Podwyżka jest więc praktycznie dwukrotna! Polacy są zszokowani i nie mogą uwierzyć w to, co widzą na straganach!

Musimy przyzwyczaić się do wysokich cen!

– To straszne, co dzieje się z cenami owoców w sklepach i na bazarach. Jabłka to już chyba biją wszelkie rekordy. Dziś za kilogram trzeba zapłacić nawet 7,50 zł - wyznał pan Zdzisław z Siedlec podczas rozmowy z reporterami Super Expressu.

Jak się okazuje, musimy przyzwyczaić się do tak wysokich cen. Wpływ ma na to nie tylko obecna pandemia, ale także mniejsze zbiory, które miały miejsce w ubiegłym roku.

Wiele upraw zostało także zniszczonych przez późne przymrozki oraz suszę. Nie jest więc niczym dziwnym, że ceny ulubionych owoców Polaków poszybowały w górę!

Na szczęście jest nadzieja. Obniżce uległy ceny bananów. Taniej kupimy także czereśnie. Przypomnijmy, że na początku sezonu ich ceny kształtowały się na poziomie 60 złotych za kilogram!

Musimy zatem chyba zmienić swoje żywieniowe upodobania i jeśli nie chcemy zbankrutować powinniśmy zacząć jeść inne owoce niż jabłka!

Jak informował portal „Życie”: CO CZEKA NAS NA JESIEŃ? KRZYSZTOF JACKOWSKI NIE MA ZŁUDZEŃ, ŻE MAMY POWODY DO STRACHU

Przypomnij sobie: POLACY BĘDĄ ZASKOCZENI. JUŻ OD DZIŚ WCHODZĄ W ŻYCIE ZUPEŁNIE NOWE ZASADY. POJAWIŁA SIĘ OFICJALNA INFORMACJA RADY MINISTRÓW

Portal „Życie” pisał również: GDAŃSK: MIESZKAŃCY MOGĄ UBIEGAĆ SIĘ JUŻ O ZNACZĄCE DOFINANSOWANIE Z WFOSiGW. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ