Sklepy mocno rywalizują o to, by zachęcić klientów do zrobienia zakupów właśnie u siebie. W Polsce jedne z najpopularniejszych wielkopowierzchniowych sieciówek to Lidl i Biedronka.

To właśnie ten pierwszy zachęca klientów nowymi ofertami, które wejdą w życie już od jutra, 1 lipca. Jak zauważa Fakt, to wszystko dzięki niższym stawkom VAT, które wprowadzają władze. Za co klienci zapłacą mniej?

Lidl kusi cenami

Już od 1 lipca za zakupy w Lidlu możemy zapłacić sporo mniej. Jakie produkty obejmie obniżka cen?

Lidl/screen Wikipedia
Lidl/screen Wikipedia

Jak podaje Lidl, tańsze będą owoce oraz warzywa, a także pieczywo. Obniżka obejmie także niektóre produkty mleczarskie i część orzechów.

To jeszcze nie wszystko – tańsze będą nie tylko produkty spożywcze, ale także artykuły dla dzieci i niemowląt oraz produkty higieniczne dla kobiet.

Warto zauważyć, że choć część produktów będzie miała obniżony VAT, sklepy wcale nie mają obowiązku oferowania klientom korzystniejszych cen.

Lidl podkreśla, że ceny zostaną zmienione „tak, by w praktyce wartość obniżki oddać klientom”. Tańsze będzie niemal 1000 produktów.

Zakupy. Źródło: expressbydgoski.pl
Zakupy. Źródło: expressbydgoski.pl
Zakupy. Źródło: expressbydgoski.pl

„Zapewnienie, że pełna wartość obniżki stawki VAT wybranych produktów zostanie przeniesiona na konsumentów, jest kolejnym wsparciem w kierunku wzmocnienia budżetów naszych klientów. Wierzymy, że każdy krok mający na celu stymulowanie ekonomii pomoże nam wszystkim w budowaniu stabilnej, rosnącej gospodarki” – zauważa Członek Zarządu ds. Zakupów Lidla, Piotr Rogowski.

Póki co nie wiadomo nic o tym, by inne sieci planowały podobne działanie – Biedronka nieco obniżyła ceny części produktów na stałe, jednak nie było to związane z obniżką VAT, zaś żadna inna sieć nie ogłosiła tego typu akcji.

Przypomnij sobie o… ZARAZ PO WYBORACH OPUBLIKOWANO KATECHEZĘ TADEUSZA RYDZYKA. JEGO SŁOWA DAJĄ DO MYŚLENIA

Jak informował portal Życie: KĄPIEL MOŻE POWIEDZIEĆ WIĘCEJ O NASZEJ OSOBOWOŚCI, NIŻ SIĘ WYDAJE. CHODZI O CZĘŚĆ CIAŁA, KTÓRĄ MYJEMY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI

Portal Życie pisał również o… WZRUSZAJĄCE SŁOWA MARKA KONDRATA OD DWULETNIEJ CÓRECZCE. AKTOR ZDECYDOWAŁ SIĘ ZDRADZIĆ PRAWDĘ, FANOM ŁZY STANĘŁY W OCZACH