Jak podaje „Super Express”, podczas gdy cały kraj żyje wynikami pierwszej tury wyborów prezydenckich 2020 oraz oczekiwaniami na ich drugą turę, ojciec Tadeusz Rydzyk wygłosił katechezę odnoszącą się do grzeszników i wybaczania. Katechezę dziś rano opublikowało Radio Maryja.

YouTube

Powyborcza katecheza

Ojciec Tadeusz Rydzyk znany jest z otwartego wyrażania swoich poglądów i opinii także w zakresie polityki, jednak powyborcza katecheza toruńskiego redemptorysty nie nawiązywała w sposób bezpośredni do ostatnich wydarzeń politycznych. W swojej nauce skoncentrował się teraz wyłącznie na kwestiach odnoszących się do wiary.

„Ponieważ pan Bóg jest święty, może przebaczyć człowiekowi, który wyznaje przed nim, że jest grzesznikiem. Już w Starym Testamencie czytamy: „Nie chcę, aby wybuchnął płomień mego gniewu i Efraima już więcej nie zniszczę, albowiem Bogiem jestem, nie człowiekiem; pośrodku ciebie jestem Ja - Święty, i nie przychodzę, żeby zatracać” – powiedział duchowny.

„Człowiek musi prosić o wybaczenie, musi uznać, że jest grzesznikiem. Bóg objawia swoje imię. A co to znaczy imię? W tradycji Starego Testamentu jest ono czymś więcej niż zwykłym wyróżnikiem osoby. Imię wyraża cechy danej jednostki, jej esencję, a nawet potencjał w niej drzemiący. Nadanie imienia bywa rozumiane jak modlitwa, kim nosiciel imienia ma się stać – podkreślał ojciec Tadeusz Rydzyk.

YouTube

„Pomyślmy o naszej wierze” – zaapelował do swoich wiernych Tadeusz Rydzyk w końcówce swojej katechezy. Jesteście zaskoczeni brakiem politycznych nawiązań?

To też może cię zainteresować: Czy Kinga Duda i rodzice Andrzeja Dudy będą obecni na wieczorze wyborczym po drugiej turze? Czy przyjadą, by dodać mu otuchy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wzruszające słowa Marka Kondrata od dwuletniej córeczce. Aktor zdecydował się zdradzić prawdę, fanom łzy stanęły w oczach

O tym się mówi: Można otrzymać 4200 złotych od państwa. By dostać pieniądze, trzeba jeszcze dziś złożyć wniosek. Jakie są kryteria