Czeka nas niezbyt przyjemna pogoda.Pogoda ostatnio nie rozpieszcza. Dziś czekają nas gwałtowne burze, silny grad oraz deszcz. W których województwach?

Pilne ostrzeżenia aż dla siedmiu województw. Nadchodzą burze i silny grad

W ostatnich dniach czeka nas dość zmienna pogoda. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia aż dla siedmiu województw: lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, iż możemy się spodziewać niebezpiecznych zjawisk, które mogą spowodować starty materialne oraz zagrażać życiu lub zdrowiu.

Czego możemy się spodziewać?

W tych siedmiu województwach można spodziewać się gwałtownych burz, opadów deszczu od 20 mm do 30 mm, porywistego wiatru, którego prędkość miejscami będzie sięgać aż 90 km/h.

W niektórych miejscach może również spaść grad. Wydaje ostrzeżenia obowiązują od 12:00 do późnego wieczora.

Służby namawiają do tego, aby zachować szczególne środki ostrożności i najlepiej nie wychodzić z domu, jeśli nie ma takiej potrzeby.

Województwa: lubelskie, mazowieckie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie, śląskie i dolnośląskie są wyjątkowo narażone na nieprzyjemne zjawiska atmosferyczne.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE ZMIANY W PRZEPISACH DLA KIEROWCÓW. MOŻESZ ZAPŁACIĆ MANDAT W WYSOKOŚCI 5 TYSIECY ZLOTYCH, NIE PROWADZĄC NAWET POJAZDU. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZY POGODY NA LATO BUDZI NIEPOKÓJ. METEOROLODZY TWIERDZĄ, ŻE BĘDZIEMY SIĘ ZMAGAĆ Z GWAŁTOWNYMI ZJAWISKAMI ATMOSFERYCZNYMI I SUSZĄ