Sytuacja w Polsce skłoniła władze do podjęcia zdecydowanych kroków. W obawie przed powtórzeniem się włoskiego modelu pandemii koronawirusa bardzo szybko zastosowano środki mające pozwolić na zmniejszenie skali zarażeń.

Jednym ze środków było zamknięcie placówek oświatowych – przedszkoli, szkół oraz uczelni. Obecnie przedszkola oraz szkoły podstawowe dla uczniów klas I-III są już czynne, jednak starsi uczniowie oraz studenci wciąż uczą się na zajęciach online. Ten stan pozostanie niezmienny co najmniej do (zbliżającego się) końca roku szkolnego.

Większość uczniów, którzy już od marca zmuszeni zostali do korzystania z nauczania zdalnego, chciałaby wrócić do szkół. Zdają sobie jednak sprawę, że na tę chwilę nie byłoby to bezpieczne.

Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube
Szkoła. Screen: YouTube

Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję w sprawie powrotu uczniów do szkół

Szkoły zamknięto 12 marca. Od tego czasu nie wiadomo było, kiedy uczniowie będą mogli wrócić do placówek oświatowych zamiast uczyć się zdalnie. Chodziły pogłoski, że może to być niemożliwe nawet od września, że z początkiem nowego roku szkolnego kontynuowana będzie nauka online.

Teraz do mediów napływają ważne informacje – głos zabrał sam premier. Jak podaje portal Pikio, rozmowa z dziennikarzami została wyemitowana dzisiejszego poranka. Podczas niej Mateusz Morawiecki uspokajał Polaków – nie planuje się po raz kolejny zamrażać gospodarki.

- Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie – oznajmił stanowczo premier.

Mateusz Morawiecki/screen Twitter
Mateusz Morawiecki/screen Twitter
Mateusz Morawiecki/screen Twitter

Ministerstwo Edukacji Narodowej dotychczas nie obejmowało jednoznacznego stanowiska, ponieważ przewiduje się, że jesień przyniesie kolejną falę zachorowań na COVID-19. Jednak premier jest przekonany, że poradzimy sobie z niewidzialnym wrogiem.

- Mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory. Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek – oznajmił.

Przypomnij sobie o… KASIA KOWALSKA TRAFIŁA NA ODDZIAŁ INTENSYWNEJ TERAPII. CO SIĘ STAŁO

Jak informował portal Życie: TVP ZNÓW ZASKOCZY SWOICH WIDZÓW. JUŻ NIEDŁUGO NOWY PROGRAM POJAWI SIĘ NA ANTENIE, TAKIEGO TELETURNIEJU JESZCZE NIE BYŁO

Portal Życie pisał również o… KRAKÓW: ZMIANY W PARAFIACH. WIADOMO GDZIE NASTĄPI ZMIANA PROBOSZCZA