W środę odbyła się audiencja generalna papieża Franciszka. Niestety, z powodu nieustannie panującego koronawirusa była to kolejna audiencja bez udziału wiernych.

Niecodzienna audiencja

Podczas swojej przemowy, która została wygłoszona w bibliotece Pałacu Apostolskiego, papież Franciszek mówił między innymi o królu Dawidzie. Duchowny zaznaczył, że król Dawid posiadał wiele przeciwstawnych cech. Jak się okazuje był on "świętym i grzesznikiem, prześladowanym i prześladowcą, ofiarą i oprawcą".

- Idąc za przykładem Dawida, módlmy się do Pana w chwilach dobrych i złych, i chwalmy go za każdą łaskę, jaką otrzymujemy z Jego serca pełnego miłości dla nas. Jego błogosławieństwo niech wam zawsze towarzyszy - zaznaczył Franciszek.

Papież Franciszek wyraził także swoje wsparcie dla Meksyku. Ostatnio mieszkańcy tego kraju doświadczyli bardzo silnego trzęsienia ziemi. Obecnie muszą zmagać się z dramatycznymi skutkami po niszczycielskiej sile przyrody oraz z epidemią koronawirusa. Głowa Kościoła Katolickiego zaznaczyła, że wspiera ich modlitwą.

Ważne słowa papieża Franciszka

Jak donosi portal turyści.pl papież Franciszek w swojej audiencji szczególną uwagę poświęcił także Polakom. Przypomniał nam bowiem, abyśmy mimo ciężkich czasów cieszyli się z wakacji i nie zapominali o swoich bliskich oraz o Bogu.

- Drodzy bracia i siostry, wchodzimy w okres wakacji. Pomimo wszystkich środków bezpieczeństwa związanych z zagrożeniem zakażenia koronawirusem niech to będzie spokojny czas odpoczynku, korzystania z piękna natury i umacniania więzi z ludźmi i z Bogiem - tymi słowami duchowny zwrócił się do Polaków.

Nie ulega wątpliwości, że Polacy zajmują specjalne miejsce w sercu papieża Franciszka. Udowodnił to już niejednokrotnie.

Jak informował portal „Życie”: SPOTKANIE PREZYDENTA DUDY I PREZYDENTA TRUMPA DOBIEGŁO KOŃCA. JAKI JEST FINAŁ ROZMÓW

Przypomnij sobie: POLSKIE WŁADZE WYCIĄGAJĄ RĘKĘ DO DZIECI. CZĘŚĆ Z NICH BĘDZIE MOGŁA LICZYĆ NA 1000 ZŁOTYCH ZAPOMOGI, KTO JĄ DOSTANIE, KOMU PRZYSŁUGUJE

Portal „Życie” pisał również: TO JUŻ OFICJALNE. TRZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ ZNIESIONE LADA MOMENT. OFICJALNY KOMUNIKAT PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO W TEJ SPRAWIE