Jak podaje portal „Pikio”, Marcin Turski zmagał się z chorobą nowotworową. Diagnoza jaką usłyszał od razu wskazywała, że będzie musiał stoczyć bardzo nierówną walkę. Nowotwór okazał się złośliwy, a rokowania mało optymistyczne.

Porażająca diagnoza

U Marcina Turskiego jakiś czas temu zdiagnozowano złośliwego raka jelita grubego. Utytułowany sportowiec przegrał walkę mając zaledwie 46 lat. Mistrz Polski w sportach rajdowych szukał pomocy zarówno wśród specjalistów w kraju, jaki poza nim. Jego przyjaciele utworzyli nawet zbiórkę, która miała wesprzeć sportowca w tej nierównej walce i pokryć koszty leczenia.

Zaledwie kilka tygodni temu Krzysztof Hołowczyc prosił wszystkich o wsparcie akcji zbierania pieniędzy dla Turskiego. Diagnoza jaką usłyszał Marcin Turski była dla niego koszmarem. Lekarze od początku nie ukrywali, że przypadek sportowca jest skrajnie trudny. Rokowania były niekorzystne, ale rajdowy mistrz nie zamierzał się poddać. Walczył ponad dwa lata.

onet.pl

Kariera zawodowa

Marcin Turski miał na swoim koncie wiele sukcesów. W 1995 wywalczył tytuł mistrza Polski w wyścigach samochodowych. Trzy lata później udało mu się nawet wystąpić na trasie sławnego Rajdu Monte Carlo w WRC – była to nagroda za wygraną w Pucharze Cinquecento Sporting we wcześniejszym sezonie.

W swoim sportowym dorobku Marcin Turski miał również tytuł mistrza Polski w klasie A-5 (1998), a kilka lat później w klasyfikacji zespołowej z Subaru Poland Rally Team. Kariera rajdowa Marcina Turskiego zakończyła się w 2008 roku, udziałem w Rajdzie Barbórki. Zaczął wówczas przekazywać swoje doświadczenie i szkolił innych zawodników. Dodatkowo zajął się kaskaderstwem filmowym. Jego bliskim, przyjaciołom, znajomym i współpracownikom składamy najszczersze kondolencje.

Dzisiaj w nocy zmarł Marcin 🖤 Miałem zaszczyt odwieźć Go dwa tygodnie temu na samolot do Amsterdamu. Cały tydzień...

Gepostet von Arkadiusz Walus am Montag, 22. Juni 2020

Ceniliście dorobek Turskiego?

To też może cię zainteresować: Bohdan Gadomski zmienił testament na krótko przed swoim odejściem. Sprawą zajmuje się prokuratura

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zachowanie męża Barbary Kurdej-Szatan totalnie zdumiało obserwatorów. Nikt się tego nie spodziewał, Rafał Szatan skory do wielkich gestów

O tym się mówi: Benedykt XVI znalazł się w szpitalu w trybie pilnym. Stan zdrowia byłego papieża pozostawia wiele do życzenia. Co się dzieje