Łukasz Szumowski stał się obiektem bardzo częstych doniesień medialnych od czasu, kiedy w naszym kraju pojawiła się pandemia koronawirusa. Ostatnie wiadomości na temat ministra zdrowia mocno zaintrygowały Polaków.

Decyzja ministra zdrowia może zadziwić wiele osób

Jak podaje portal Lelum.pl prawdopodobnie minister zdrowia miał odmówić pomocy obecnemu prezydentowi, Andrzejowi Dudzie kiedy ten poprosił go o wsparcie jego kampanii prezydenckiej.

Łukasz wiedział, że prezydent może stracić na tym wizerunkowo, bo jego przeciwnicy mu nie odpuszczą. Zrobił to z czystych intencji, dla dobra prezydenta. Łukasz miał Andrzejowi zakomunikować to w dosadnych, żołnierskich słowach

poinformował portal Super Express jeden z rozmówców.

Okazuje się jednak, że minister zdrowia może bardzo poważnie rozpatrywać swoją rezygnację z zajmowanego obecnie stanowiska. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiały się jeszcze przed wybuchem pandemii.

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

Jednak wtedy minister stwierdził, że nie zostawi Polaków w tak trudnym czasie i zdecydował, że pozostanie na swoim stanowisku.

Zdania Polaków są podzielone

Niektórzy twierdzą jednak, że powodem jego rozważań na temat dymisji jest między innymi ciągła nagonka mediów nie tylko na niego samego, ale także na jego rodzinę.

Nieustannie dochodzą do nas dość mocne komentarze kierowane w stronę Łukasza Szumowskiego odnośnie decyzji podejmowanych podczas pandemii.

Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

Dla wielu osób kroki, które podejmuje minister zdrowia nie są do końca prawidłowe. Dlatego też Polacy zostali zapytani: „W ostatnim czasie pojawiły się kontrowersje związane z zakupami przez rząd sprzętu medycznego, w tym maseczek ochronnych i respiratorów. Czy w związku z tymi informacjami minister zdrowia Łukasz Szumowski powinien zostać zdymisjonowany?”.

Zdania Polaków są jednak podzielone. 42% ludzi odpowiedziało, że Szumowski powinien poddać się do dymisji, 44% uważa, że powinien pozostać on na swoim stanowisku. Natomiast 14% badanych nie ma zdania w tej sprawie.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 17-18 czerwca 2020 roku wśród 1000 dorosłych Polaków. Jaka będzie ostateczna decyzja ministra zdrowia? Prawdopodobnie dowiemy się tego już niebawem.

Anna Szumowska i Łukasz Szumowski. Źródło: Facebook
Anna Szumowska i Łukasz Szumowski. Źródło: Facebook
Anna Szumowska i Łukasz Szumowski. Źródło: Facebook

Zobacz także: MĘŻCZYZNA SZEDŁ PRZEZ LAS. NAGLE POJAWIŁ SIĘ PRZED NIM WILK. STARY LEKARZ NATYCHMIAST ZAUWAŻYŁ DZIWNE ZACHOWANIE ZWIERZĘCIA

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RYNEK PRACY MA POWAŻNE PROBLEMY. KOGO SZUKAJĄ NAJBARDZIEJ I CO TO OZNACZA DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

Portal Życie pisał również o… BYŁ WIELKĄ GWIAZDĄ "IDOLA" I NAGLE ZNIKNĄŁ. JAK TERAZ ŻYJE SZYMON WYDRA