Kończący się rok szkolny 2019/2020 z pewnością nie był najłatwiejszy ani dla uczniów, ani dla nauczycieli. Wszystko przez trudną sytuację w kraju spowodowaną koronawirusem – gdy tylko pandemia zaczęła panoszyć się w Polsce, natychmiast zareagowano, zamykając szkoły.

Ten stan utrzymuje się od połowy marca. W pierwszym okresie, choć bardzo szybko zdecydowano o konieczności prowadzenia zajęć zdalnych, panowała dezorganizacja nie pozwalająca na odpowiednie chłonięcie wiedzy przez uczniów. To sprawiło, że pojawiły się pogłoski, jakoby rok szkolny 2019/2020 miał zostać przedłużony, by możliwe było nadrobienie zaległości spowodowanych inną formą nauczania.

Jak będą wyglądać wakacje w 2020 roku?

Nie jest zdziwieniem, że terminy końca roku dla maturzystów oraz reszty uczniów są różne. Jak zawsze – osoby, które podchodzą do matury, zakończenie roku mają we wcześniejszym terminie.

Zakończenie roku szkolnego. Źródło: Youtube
Zakończenie roku szkolnego. Źródło: Youtube

Wiadomo natomiast, że pozostali uczniowie zakończą rok szkolny już na dniach. Ci, którzy nie zdawali tegorocznych matur, zakończą rok szkolny już 26 czerwca – w następny piątek.

Co zrozumiałe, większość szkół zrezygnowała z apeli ze względu na sytuację w kraju. Czy uczniowie wrócą zatem wcześniej do szkół na początku roku szkolnego 2020/2021?

Okazuje się, że nie ma takich planów. Choć nauka zdalna w wielu przypadkach spowodowała braki w wiedzy uczniów, a spora część nauczycieli nie zdążyła zrealizować programu nauczania na trwający jeszcze rok szkolny, nie zdecydowano się na jego wydłużenie ani szybsze rozpoczęcie kolejnego.

Zakończenie roku szkolnego. Źródło: Youtube
Zakończenie roku szkolnego. Źródło: Youtube

Jednak choć wakacje nie zostaną skrócone, tak czy inaczej będą one stosunkowo krótkie – okazuje się, że wakacje 2020 to jedynie 66 dni. Jak podaje portal Parenting, poprzednie wakacje trwały o 8 dni dłużej.

Przypomnij sobie o… MATKA ROBERTA BIEDRONIA W ZASKAKUJĄCYCH SŁOWACH O KINDZE DUDZIE. CZY PONIESIE KONSEKWENCJE?

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: RYNEK PRACY MA POWAŻNE PROBLEMY. KOGO SZUKAJĄ NAJBARDZIEJ I CO TO OZNACZA DLA SZUKAJĄCYCH PRACY

Portal Życie pisał również o… BYŁ WIELKĄ GWIAZDĄ "IDOLA" I NAGLE ZNIKNĄŁ. JAK TERAZ ŻYJE SZYMON WYDRA