Ministerstwo Zdrowia 15 czerwca opublikowało poranny raport dotyczący nowych zakażeń. Od początku pandemii odnotowano w naszym kraju 29 788 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1 256 zakończyło się śmiercią.

Bilans wciąż rośnie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 396 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Największa liczba zakażeń odnotowana została na śląsku, gdzie doszło 188 nowych zakażonych. W województwie łódzkim odnotowano 73 zakażone osoby. Na Mazowszu przybyło 56 nowych przypadków.

Znacznie mniej pozytywnych wyników zanotowano w województwach wielkopolskim 17, podkarpackim i świętokrzyskim po 14, podlaskim 13, małopolskim 9, opolskim 8, zachodnio-pomorskim 2 oraz po 1 na Lubelszczyźnie i w Lubuskim.

Resort przekazał przykre informacje o śmierci kolejnych 9 osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wśród ofiar znalazł się 57-latka z Bolesławca, 92-latka z Opola, 69-letnia kobieta ze Szczecina, 65- i 71-latek z Warszawy, 66- i 83-letni mężczyzna z Tych, 70-latek z Rydułtowy oraz 84-latka z Gdańska.

Ministerstwo poinformowało, że obecnie w szpitalach w całym kraju przebywa 1 763 osoby, z których 78 musiało zostać podpiętych do respiratora. Kwarantanną zostało objętych 94 518 osób, zaś 17 966 zostało objętych dozorem epidemiologicznym. Do 14 383 wzrosła liczba ozdrowieńców.

Na to zwróć uwagę

Koronawirus atakuje przede wszystkim układ oddechowy, a do jego najbardziej charakterystycznych objawów należą wysoka gorączka (przekraczająca 38 stopni), kaszel i duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni. Pojawić mogą się również utrata węchu i smaku.

Siła towarzyszących zakażeniu objawów uzależniona jest od wyjściowej kondycji organizmu. U osób z silnym układem odpornościowym choroba przebiega łagodnie, a objawy ustępują po około dwóch tygodniach. Niektórzy zakażenie przechodzą bezobjawowo.

Pixabay

Niepokoi was liczba nowych zachorowań?

To też może cię zainteresować: Już od poniedziałku wielka zmiana dla tysięcy Polaków. Władze zniosły jedno z obostrzeń, NFZ odpowiada na najważniejsze kwestie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szpital przez trzy godziny odmawiał przyjęcia pacjenta. Karetka spędziła ten czas na stacji benzynowej

O tym się mówi: Wielki skandal w rodzinie królewskiej. Burza wokół wypowiedzi księżnej. Co na to królowa