Wielu seniorów bacznie obserwuje sytuację w kraju i na świecie, która napawa ich strachem o jutro. Zastanawiają się, czy na pewno dostaną swoje świadczenia i czy będą mieli za co żyć – wszak Polska zmaga się z kryzysem.

Choć trzynaste emerytury zostały już wysłane, niektórzy seniorzy wciąż nie mają pieniędzy na przeżycie, opłacenie rachunków czy wykupienie leków. Właśnie dlatego niektórych z nich ucieszy informacja na temat planowanych zmian w emeryturach.

Ci, którzy jeszcze o tym nie słyszeli, powinni ucieszyć się, że już niedługo będą mogli otrzymać więcej pieniędzy. Kogo będą dotyczyły zmiany?

Waloryzacja emerytur. Źródło: Youtube
Waloryzacja emerytur. Źródło: Youtube

Waloryzacja emerytur. Ile można na niej zyskać?

Wiadomo już na pewno, że wysokość kwot, które emeryci otrzymują co miesiąc na konto, nie ulegnie zmniejszeniu – wręcz przeciwnie. Rząd planuje utrzymanie waloryzacji, która jest wypłacana od marca.

Jak zauważa Fakt, różnice w wysokości emerytur są różne, w zależności od ich wysokości. W przypadku najniższych świadczeń to 100 zł brutto więcej, co daje ok. 82 zł netto. Osoby o emeryturach powyżej minimalnej otrzymują o 57 zł więcej, a ci, którzy dostają jeszcze więcej – o 3,57% więcej.

2020 rok to dobry rok dla emerytów, którzy poza trzynastkami mogą liczyć także na wyższe świadczenia ze względu na waloryzację, która została przeprowadzona w marcu.

Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl

Już dziś wiadomo, że rząd ze względu na kryzys spowodowany koronawirusem musi przeprowadzić zmiany w budżecie, które pozwolą na zaoszczędzenie państwowych pieniędzy. Jeszcze na przełomie czerwca oraz lipca planuje się zaprezentowanie projektu nowelizacji budżetu na 2020 rok.

W związku z obecną sytuacją emeryci zastanawiają się, czy będą mogli liczyć na trzynastki w 2021 roku. Rząd jednak twierdzi, iż będą one wypłacone z Funduszu Solidarnościowego i pozostaną niezmiennie wypłacane.

Waloryzacja emerytur. Źródło: fakt.pl
Waloryzacja emerytur. Źródło: fakt.pl

Przypomnij sobie o… GDAŃSK: TRWAJĄ PRACE NA JEDNEJ Z LINII TRAMWAJOWEJ. KIEROWCY NAPOTKAJĄ UTRUDNIENIA

Jak informował portal Życie: NIEPOKOJĄCE INFORMACJE O STANIE ZDROWIA BOGUMIŁY WANDER. JEJ MĄŻ MUSIAŁ PODJĄĆ TRUDNĄ DECYZJĘ

Portal Życie pisał również o… WAŻNY KOMUNIKAT OD GŁÓWNEGO INSPEKTORATU SANITARNEGO! CHODZI O JEDEN Z PRODUKTÓW DOSTĘPNYCH W SIECI SKLEPÓW BIEDRONKA