Jak donosi "rmf24.pl", czeka nas środa pełna burz. Według synoptyków, grzmieć będzie głównie na wschodzie kraju.

Co nas czeka w najbliższym czasie

YT

W ciągu dnia, termometry pokażą maksymalnie od 13, 15 stopni Celsjusza na południowym wschodzie, do 20 stopni Celsjusza w centralnej części kraju, na wschodzie do 23 stopni Celsjusza.

Jak podają synoptycy, na wschodzie kraju, lokalnie może spaść nawet do 20 litrów wody na metr kwadratowy, a prędkość wiatru może osiągnąć do 60 kilometrów na godzinę. Eksperci przewidują możliwość pojawienia się opadów gradu.

YT

Jak przebiegnie noc ze środy na czwartek

W nocy wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie, natomiast na wschodzie Polski okresowo się zwiększy, co przyniesie przelotne opady deszczu w tym regionie. Mgły mogą lokalnie pojawić się po północy lub o świcie. Będą one ograniczały widoczność do 200 metrów, szczególnie w kierunku od Pomorza, przez centrum kraju, aż po południowy wschód.

Temperatura minimalna w nocy osiągnie do 9 stopni Celsjusza, w rejonach nadmorskich do 11 stopni. Znacznie chłodniej będzie wówczas w kotlinach i dolinach podgórskich, do 6 stopni Celsjusza. Wiatr w wyższych partiach Sudetów osiągnie w porywach prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

Pogoda na czwartek

Jutro na niebie będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północno-wschodnim regionie kraju pojawią przelotne opady deszczu, oraz burze o charakterze lokalnym. W drugiej części dnia, przelotne opady i miejscowe burze pojawią się także na zachodzie i południu kraju. Synoptycy przewidująna jutro do 15 mm opadów w czasie burz.

Temperatura osiągnie maksymalnie od 20 stopni Celsjusza do 24 stopni, jednak na wschodzie, południowym wybrzeżu i na Podhalu temperatura niższa, maksymalnie do 19 stopni Celsjusza.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy w życiu Jarosława Bieniuka nadchodzą poważne zmiany? Słowa Martyny Gliwińskiej nie pozostawiają złudzeń

O tym się mówi: Pracownik nie będzie mógł wybrać sobie terminu urlopu? Dyskusyjne zapisy w nowej odsłonie tarczy antykryzysowej