Gdy tylko rozpocznie się lato wielu z nas nie może doczekać się pierwszych letnich smakołyków jakimi są owoce i warzywa. Tylko w sezonie możemy cieszyć się dobrobytem truskawek, poziomek, borówek i innych sezonowych owoców.

Wysokie ceny owoców i warzyw

W tym roku niestety ceny owoców i warzyw sezonowych mocno poszły w górę. Przyczyniła się do tego między innymi susza, która na początku wiosny panowała w naszym kraju, a także brak rąk do pracy z powodu zamknięcia granic naszego kraju.

Nie wiadomo czy ceny owoców i warzyw znacząco się zmienią, jednak jak się okazuje, w niektórych miejscach kraju doszło do niecodziennego o tej porze roku zjawiska.

Jak donosi portal Wirtualna Polska, w Bieszczadach można wybrać się na pierwsze grzybobranie!

Źródło: blog.columbia.com

Niesamowita niespodzianka!

Zdjęcia zbiorów opublikowało Nadleśnictwo Baligród. To niesamowita gratka dla fanów grzybów!

Jest to o tyle niecodzienne zjawisko, że w naszym kraju sezon na grzyby rozpoczyna się zwykle w sierpniu i trwa aż do października, a czasem nawet do listopada. Obecnie w kalendarzu mamy czerwiec, a w Bieszczadach grzybów jest mnóstwo!

Jak się okazuje, nagły letni wysyp grzybów jest spowodowany ostatnią pogodą. Niestety, do tej pory nie mieliśmy do czynienia ze zbyt wieloma ciepłymi dniami w maju. Często pogoda przypomina nam bardziej jesienną słotę niż początek lata.

To właśnie dzięki niskim temperaturą i dość wysokiej wilgotności lasy obrodziły w grzyby. W bieszczadzkich gęstwinach możemy spotkać między innymi maślaki czy też podgrzybki i prawdziwki.

Kto ucieszył się z tej wiadomości i wybiera się na grzyby już w nadchodzący weekend?

Ostatnie majowe...jutro już czerwiec😉 Fot.Dorota Nóżka

Gepostet von Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe am Sonntag, 31. Mai 2020

Przypomnij sobie o… DUMA ROZPIERA ROBERTA LEWANDOWSKIEGO. NAJPOPULARNIEJSZY POLSKI PIŁKARZ NIEUSTANNIE CHWALI SIĘ CÓRECZKAMI. SĄ NAJNOWSZE ZDJĘCIA

Jak informował portal Życie: ANNA LEWANDOWSKA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA PORÓD W PRYWATNEJ KLINICE. ILE ZA NIEGO ZAPŁACILA

Portal Życie pisał również o… SYN KATE I WILLIAMA MA TRUDNOŚCI W NAUCE? KSIĘŻNA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA SZCZERĄ WYPOWIEDŹ