Jak powszechnie wiadomo, dynamicznie rozprzestrzeniająca się w kraju i na świecie pandemia groźnego koronawirusa spowodowała całkowity chaos, zamęt i panikę pośród ludzi.

Z tego względu, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa dla obywateli rządzący kraju raz po raz od marca – czyli od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce – wprowadzali różne zmiany i obostrzenia w prawie.

Rząd rozpoczął czwarty etap znoszenia obostrzeń

Na przestrzeni kilku tygodni owe restrykcje mocno się zmieniały, po czym zaczęto ponownie je luzować.

30 maja 2020 roku zostały zniesione niektóre obostrzenia panujące dotychczas. Od tego dnia nie ma obowiązku noszenia maseczek ochronnych w otwartych przestrzeniach publicznych.

Restauracje podczas koronawirusa. / tvn24.pl
Restauracje podczas koronawirusa. / tvn24.pl
Restauracje podczas koronawirusa. / tvn24.pl

Jednak należy pamiętać, iż jeżeli na owej przestrzeni jest tłoczno (np. na chodniku), taką maseczkę należy jednak mieć. Władze apelują jednak o zachowanie bezpiecznej odległości. Ponadto, zniesiono także limit osób w miejscach publicznych, np. w Kościołach czy sklepach.

6 czerwca mają zostać otwarte kina i teatry

Fani kina i teatru nie mogli się już doczekać, gdy rząd oficjalnie pozwoli funkcjonować tym miejscom. Niestety wiele osób nie spodziewała się, że rzeczywistość będzie wyglądać dużo inaczej.

W salach kinowych i teatralnych będzie obowiązywać pewien limit osób. Mianowicie można tam zapełnić jedynie połowę dostępnych miejsc. Z tego względu wiele kin raczej nie otworzy swoich placówek, gdyż finansowo kompletnie nie będzie im się to opłacać.

Kino. Źródło: wyborcza.pl
Kino. Źródło: wyborcza.pl
Kino. Źródło: wyborcza.pl

Zapewne w dużo lepszej sytuacji są duże, ogólnoświatowe kina, które mogą sobie pozwolić na wprowadzenie w życie tych wymogów. Lokalne kina nie ukrywają, że raczej nie otworzą swoich siedzib.

To nie jest obowiązek, ale możliwość dla właścicieli, organizatorów tych jednostek. Oni mogą podejmować decyzje o tym, żeby te kina czy teatry ruszyły. Jest bardzo różna opinia na ten temat. Jedni chcą jak najszybciej się otwierać, inni potrzebują czasu

- powiedział w środę Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE ZMIANY W PRZEPISACH DLA KIEROWCÓW. MOŻESZ ZAPŁACIĆ MANDAT W WYSOKOŚCI 5 TYSIECY ZLOTYCH, NIE PROWADZĄC NAWET POJAZDU. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZY POGODY NA LATO BUDZI NIEPOKÓJ. METEOROLODZY TWIERDZĄ, ŻE BĘDZIEMY SIĘ ZMAGAĆ Z GWAŁTOWNYMI ZJAWISKAMI ATMOSFERYCZNYMI I SUSZĄ