Fundacja „Senior w Koronie” została założona podczas wybuchu epidemii koronawirusa w Polsce. Ma na celu pomóc seniorom w okresie epidemii. Wielu z nich nie może liczyć na swoje rodziny i przyjaciół.

Fundacja „Senior w Koronie” chciała pomóc jednemu z emerytów

Fundacja „Senior w Koronie” liczy wielu wolontariuszów, a jedynym z nich jest Przemysław Kossakowski, podróżnik i prowadzący w programach telewizji TTV. Mężczyzna często pomagał wielu potrzebującym. Widać, że nie przechodzi obojętnie obok ludzkiego cierpienia.

Co z emeryturami? Źródło: gazetaprawna.pl
Co z emeryturami? Źródło: gazetaprawna.pl
Co z emeryturami? Źródło: gazetaprawna.pl

W ostatnim czasie wybrał się z grupą wolontariuszy do pewnego seniora. Mężczyzna, by móc normalnie funkcjonować, potrzebował by ktoś zaaplikował mu przeciwbólowe zastrzyki. Oczywiście grupa z chęcią mu pomogła.

Gdy mężczyzna pokazał ile pieniędzy otrzymuje miesięcznie, wolontariusze byli zaskoczeni

Następnie Przemysław Kossakowski z wolontariuszami wybrał się do innego starszego pana. Tego dnia musieli sprawdzić jego dochody. Gdy mężczyzna wyciągnął kwitek z sumą, którą dostaje każdego miesiąca, wszyscy aż pobledli. Pieniądze te ledwo starczają mu na jedzenie..

Emeryt otrzymuje zaledwie 615 zł i 35 gr. Przemysław Kossakowski postanowił pokazać to całej Polsce i opublikował zdjęcie mężczyzny na swoim Instagramie. Napisał pod nim:

A na koniec odwiedziliśmy Pana Zygmunta. "Senior w Koronie" działa według jasnych zasad i tego dnia wolontariuszki, którym towarzyszyłem musiały przeprowadzić weryfikację dochodów. Pan Zygmunt pokazał odcinek emerytury, za którą musi przeżyć miesiąc w stolicy europejskiego kraju. Zrobiłem mu zdjęcie. Popatrz...

Niestety pan Zygmunt nie jest jedynym potrzebującym pomocy seniorem. Dobrze, że w naszym kraju są ludzie o dobrym sercu, którzy z chęcią udzielają wsparcia innym.

Emeryt dostaje zaledwie 615,35 zł. Źródło: instagram.com
Emeryt dostaje zaledwie 615,35 zł. Źródło: instagram.com
Emeryt dostaje zaledwie 615,35 zł. Źródło: instagram.com