Jak podaje "Lelum", pierwszy przypadek zakażenia w Animex Food stwierdzono 15 maja. Do tej pory SARS COV-2 wykryto u 60 osób z województwa święktorzyskiego powiązanych z zakładem mięsnym Animex Food.

Rzecznik zakładu pozostaje w kontakcie z sanepidem

Według zapewnień rzecznika zakładu Łukasza Dominiaka, ich poczynania są ściśle konsultowane z najlepszymi w Polsce specjalistami epidemiologicznymi, oraz z władzami województwa. Jak podają niezależne media, jeszcze nie ma informacji na temat ewentualności wprowadzenia na rynek mięsa wyprodukowanego w zakładzie w okresie zagrożenia skażeniem. Łukasz Dominiak poinformował o aktualnej sytuacji:

Łącznie zarażonych tym wirusem są 54 osoby z zakładu i sześciu pracowników firm zewnętrznych.

Dodał także, że obecnie ponad 180 pracowników zakładu Animex Food zostało objętych obowiązkową kwarantanną i ztej właśnie grupy pochodzi większość nowych potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Jak podkreśla, niezbędne środki ostrozności wdrożono od razu, gdy wykryto 15 maja pierwszy przypadek zakażenia w zakładzie.

YT

Zwiększyliśmy także liczbę punktów dezynfekcyjnych celem jeszcze częstszego mycia i odkażania rąk. Wprowadziliśmy także dodatkowe mycia i sanityzacje zakładu.

Liczymy na to, że Animex Food wystosuje niebawem informacyjne oświadczenie dotyczące wprowadzenia ich produktu na rynek.

To też może cię zainteresować: Mężczyzna znalazł się po " drugiej stronie". Opowiedział o tym, co zobaczył i czego się dowiedział

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na jednym z polskich cmentarzy pojawiły się kartki z zaskakującą wiadomością. Jej treść wprawia w osłupienie